Põllumajandusministeerium ähvardab kohtuga (täiend.)

23. märts 2006, 10:42

Põllumajandusministeerium nõuab Äripäevalt vastulause avaldamist ning ähvardab vastasel korral kohtu poole pöörduda.

Põllumajandusministeerium väidab täna saadetud pressiteates, et Äripäevas on ilmunud faktivigu ning nõuab nende ümber lükkamist.

Põllumajandusministeeriumi esindav advokaadibüroo Raidla Partnerid esitas Äripäevale põhjendused ja selgitused lükkamaks ümber Äripäevas ilmunud faktiväited, mis kajastasid ministeeriumi tegevust ning tegi ettepaneku avaldada väidetavalt ebaõigeid andmeid ümberlükkav vastulause.

Äripäev avaldas 2005. aasta lõpus kolm artiklit, mis käsitlesid põllumajandusministeeriumi tegevust kalalaevastiku püügivõimsuste reguleerimise meetmete rakendamisel ning põllumajandusministeeriumi valitsemisele antud riigivara valitsemisel.

Nimetatud artikliteks olid 10. oktoobril 2005 ilmunud artikkel 'Rahvaliitlaste rahalaevad', 24. novembril 2005 ilmunud artikkel 'Ussid riigivara järamas' ning samal päeval avaldatud juhtkiri 'Ester Tuiksoo ei kõlba põllumajandusministriks'.

Põllumajandusministeerium on seisukohal, et nimetatud artiklid ning juhtkiri sisaldavad tegelikkusele mittevastavaid faktiväiteid põllumajandusministeeriumi, selle allasutuste ning üksikute ametnike ja põllumajandusministri tegevuse kohta.

'Kui Äripäev ei ole hiljemalt 31. märtsiks neilt taotletud vastulauset avaldanud, on Põllumajandusministeerium sunnitud kaaluma oma õiguste kaitseks pöördumist kohtusse või muu vastavasisulise vaidluse lahendamiseks pädeva organi poole,' oli kirjas täna saadetud pressiteates.

Äripäeva uuriva toimetuse juht Raimo Ülavere ütles, et igal inimesel ja organisatsioonil, kellest Äripäev kirjutab, on õigus pöörduda lehe poole vastulause avaldamiseks. 'Küll aga ei ole ajalehel kohustust seda avaldada, kui vastulause sisaldab lugejaid eksitavat infot,' nentis Ülavere. 'Lugejad on meie tööandjad ja lugejate huvide arvel me eri huvigruppidega, olgu nendeks poliitikud või kasvõi ministrid, kompromisse ei tee.'

Ülavere sõnul paneb teda veidi imestama, et vastulauset nõuab ja kohtuga ähvardab maksumaksja raha eest ülalpeetav põllumajandusministeerium, mitte aga Rahvaliidu minister Ester Tuiksoo, kelle tegevusest nimetatud artiklites juttu oli. 'Kummaline on ka kohtuähvarduse aeg – artiklite ilmumisest on üle viie kuu. Kuid kui arvestada, et nädalapäevad tagasi kaebas Rahvaliidu juht ja keskkonnaminister Villu Reiljan kohtusse Postimehe, siis võib tegemist olla ühe erakonna kaalutletud strateegia elluviimisega,' arvas Ülavere.

'Mis puutub põllumajandusministeeriumi viidatud artiklitesse, siis olles veelkord need üle lugenud, on mul hea meel, et Äripäev tõi lugejani sedavõrd olulised teemad, mis näitasid võimu korrumpeerumist, poliitikute omakasupüüdlikkust ja saamatust,' lisas Ülavere. 'Tutvume advokaadi vahendusel esitatud väidetega ja vastame ametlikult lähipäevade sees.'

Sama kinnitas ka Äripäeva peatoimetaja Igor Rõtov kes ütles, et Äripäev tutvub selle materjaliga ja reageerib nädala jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing