Kohus mõistis Sõnajalgadelt 12,7 miljonit

ÄP 24. märts 2006, 00:00

Lisaks mõisteti kahelt vennalt kokku riigilõivu 445 416 krooni.

Oleg Sõnajalg ei soovinud teemat eriti kommenteerida. "Mina seda kohe kindlasti praegu ei kommenteeri, esiteks ei ole ma ise seda otsust näinud ja teiseks ei ole Tallinna linnakohus meilt midagi välja mõistnud - see on esimene aste ja kui see oli meie jaoks negatiivne, me kaebame selle edasi ja vaatame, mis kohus otsustab," ütles vendadest vanem, Oleg Sõnajalg. "Kindlasti te teate, et kohtu otsus jõustub kolmanda astme kohtu otsusega."

Viljandi maakohus kuulutas ASi Ämälärd pankroti välja 4. mail 2001. Kuni 17. märtsini 1998 olid äriühingu juhatuse liikmeteks Oleg ja Andres Sõnajalg. 1997. aastal oli AS Ämälärd põhiliseks majandustegevuseks laenude andmine. ASi Ämälärd rahastas põhiliselt Tallinna Pank, kelle õigusjärglane on AS SEB Eesti Ühispank.

Pärast pankroti väljakuulutamist selgus, et võlausaldajate nõudeid ei ole võimalik rahuldada vara puudumise tõttu. Kohus leidis, et Oleg ja Andres Sõnajalg ei käitunud juhatuse liikmetena laenu andes ASi Sõnajalg jaoks majanduslikult otstarbekalt ja panid toime sellega raske juhtimisvea, mistõttu vastutavad ka ASile Sõnajalg tekkinud kahju eest.

Ämälärd pankrotimenetluses on suurim võlausaldaja SEB Eesti Ühispank.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing