Kuldrannake - viimane kohtupäev

Rivo Sarapik 24. märts 2006, 00:00

"Kuldrannake" on film sellest, milleni viivad rääkimata jäänud jutud ning lõpetamata suhted, ebaõiglus ning petmine.

Pärast ühe viimase kodumaise filmi "Kõrini" esilinastust mõtlesin, millal hakatakse ka Eestis keerulisi filme tegema. Kus tegevusliin ei oleks selge ja läbipaistev kohe filmi algusest, vaid võtaks ootamatuid pöördeid ning üllataks publikut.

"Kuldrannakesega" oligi taoline äratundmishetk, et vist ei aima kõike lõpuni ette, mida film pakub.

Endine menubänd koguneb aastaid pärast bändi hingusele jäämist albumi ilmumise tähistamiseks.

Kohale on kutsutud kõik peale ühe, keda peaorganiseerija, bändi sahkerdajast mänedžer väidetavalt kätte ei saanud.

Kohale tulevad poliitik, kriisikollete kajastamisega kuulsust teeninud teleajakirjanik, alla käinud ja joodikuks kukkunud endine tippsportlane, malbe lauljatarist pereema oma pastorist meespoolega ning psühhiaater.

Lisaks neile ning rikkurist ja paranoiade käes vaevlevale mänedžerile täiendab seltskonda blondiinist labiilne ja narkosõltlane tütarlaps Barbi.

Rikaste ja ilusate pidu areneb muhedalt omasoodu, kuniks pidulistega ühineb pettunud Viktor, kes bändist välja visati ning sellest ajast saadik kättemaksuplaani on haudunud.

Turvaseadmete paigaldajaks maskeerununa on Viktor maja enda kontrolli alla "paigaldanud" ning siseneb elegantselt peole, et oma kättemaksuplaan täide viia.

Sünopsis on paljulubav, aga lõpptulemus jättis veidi soovida. Selgelt välja joonistuvaid ja esile pääsevaid karaktereid on ainult kolm - Barbi, Viktor ja paranoiline rikkur Felix. Teised on rohkem ruumitäide ning nende roll jääb kohati lahtiseks.

Samuti on režissöör toonud sisse mitmeid ideid, mille seotus filmi põhiliiniga jäi esmakordsel vaatamisel segaseks, näiteks Soodoma ja Komorra reklaamklipi filmimine filmi alguses ja lõpus, maalt lendu lastud ja lennukit tabav vibunool, kilusadu öösel jne.

Tegelikult lihtsalt vaadatav ja tarbitav film.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing