Marju Marynel Kuut 60-44-26

Ülle Hallik 24. märts 2006, 00:00

Numbritest 60-44-26 on Marju Marynel ise nimetanud tähtsaimaks viimast, mis tähistab 7. mail täituvaid aastaid ilma alkoholita. 44 aastat on pikk tema lauljatee ning 12. veebruaril sai täis ümmargune 60 eluaastat.

"Kindlasti ei ole Marju Kuut ainult "Raagus sõnad", ta on ka palju muud, mis on moodne ja tänapäevane," ütleb Eesti džässiemaks tituleeritud Anne Erm, kelle eestvedamisel toimuva Jazzkaare raames saab teoks seegi juubeligala.

Marju Kuudi laulja- ja loojanatuuri erinevaid tahke aitavad tema juubeligalal avada Uno Loop, Tõnu Naissoo, Sofia Rubina, Uku Kuut, ansambel MERL (Marju Kuut, Elle Kalmo, Reet Linna ja Lagle Alpius), DJ Critical jt.

"Kui raadiost kostab Marju Kuudi laul, tunneb selle eksimatult ära, sest tema hääl ja tõlgitsus on kordumatud," iseloomustab Anne Erm.

44 lauluaasta sisse mahub lugematu arv kontserte nii suurtel kui ka väikestel lavadel, laevadel, ööklubides ja festivalidel. Erinevad on olnud partnerid, koosseisud ja muusikastiilid.

Siiani populaarsete vanade hittide "Raagus sõnad", "Olematu laul", "Armastuse lugu" jt juurest jõudis ta 12 USAs elatud aasta jooksul avastada helidemaailma, mis ajendab teda lisaks laulmisele, laulude kirjutamisele ja arranžeerimisele astuma üles ööklubides kui DJ MEK! Ööklubides on tema pärusmaa jazz/funk/dance ja r&b/house.

Koostöös DJ P. Julmaga sündisid lood, mis kõlavad albumitel "Julm Longplayer 1" ja "Julm Longplayer 2". Uued lood on valmimas koostöös DJ Criticaliga, kes astub üles ka Marju Kuudi juubeligalal.

Möödunud aastal ilmus Marju Kuudi plaat "Raagus sõnad", kus kõlavad lauljatari menulood 70.-80. aastatest. Peagi on ilmumas veel üks vanade lugude plaat, kus Marju Kuut laulab koos teiste eesti lauljatega.

"Sõna "juubel" kõlab ju nii jubedalt," tunnistab Marju Marynel Kuut, et mõtles kohe, kuidas võiks selle sünnipäeva enesele mõnusaks teha. Tekkiski idee anda üks suurem kontsert, kus oleksid kaastegevad need, kellega koostöö on sujunud.

"Mõnega saan ma aga küll esimene kord lava jagama, et ongi huvitav, mis tekib!" tõdeb ta.

Mida kontserdil kuulda saab? Millega MERL üllatab?

Noo, ega seda ei tohiks vist ära rääkida, mida kuulda saab, siis polegi enam huvitav kontserdile tulla (naerab). Esinejate nimedest võib muidugi aru saada, et repertuaar tuleb kirju. Kuid millega MERL üllatab... Kindlasti sellega, et üks liige, Elle, on selleks spetsiaalselt siia sõitnud ja kust kohast veel - Kanadast! Suuremat üllatust meil MERLiga pakkuda pole (naerab). Laulame kõik live'is ...

Ja DJ Critical?

Alustame teist osa tema ja bändiga, meie koos kirjutatud looga ja siis järgmiseks looks peaks ka Sofia lavale ilmuma ja kuna temaga pole me veel kunagi koos laulnud, siis nüüd proovime selle ära.

Millist kuulajat kontserdile ootate?

Ha-ha-haaa. Sellist ikka, kes tuleb ja tahab kolmapäevaõhtut lõbusalt veeta!

Vahest on Teil mõni vihje, kuidas õnnestuks ka oma 60. aasta juubelil näha välja kõige vähem juubilarina?

Jajah, soovitus, et te unustaksite ära oma numbrid! See kisub nii alla, kui keegi, pea iga päev ja mitu korda, tuleb ja ütleb: "Mõtle, sinu vanuse juures, sa näed ju..." jne. Just, et inimesed suhtlevad minuga nüüd, kui suure numbriga, kuna seda, suure nulliga numbrit on viimasel ajal nii tihti korrutatud. Samade inimeste suhtumine oli enne lihtne, nagu ikka inimene inimesega... Selle tõttu, et igaüks mulle seda nina alla lükkab, tunnen ma hetkel ennast päris vana tuina (naerab).

Ehk sellepärast ongi eesti inimesed päris vanad juba õige noorelt, et siin märgitakse pidevalt su vanust, aga selline asi ei motiveeri, vaid kisub alla! Mina aga ei talu allakiskumist, vaid ootan motiveerimist, mida siin maal siiski nii vähe esineb, sorry!

Ise ma püüan igale inimesele midagi head öelda, ning positiivsust sisse puhuda ja sellega saan ka ise positiivse laengu, soovitan seda teha ka teistel, märkate kohe positiivset muutust.

19. märtsil pälvisite Eesti muusikaauhindade jagamisel neist ühe ja auväärseima - "Panus Eesti muusikasse". Mis tunne oli seda vastu võttes?

Hästi tobe tunne oli! Kuna ma ei osanud unes ka seda oodata, siis tundus, nagu oleks see keegi teine olnud, kes sinna lavale ronis ja ... rohkem peaaegu ei mäletagi (naerab laginal). Olin ju, oma arust kutsutud sinna, et mingit võitjat välja hüüda.

On ehk isegi piinlik öelda, kuid ma ei oska sellest suurest raskest asjast veel midagi tunda! Olen alles kolinud ja oma suure kontserdi korraldamisega on nii palju tegemist, et kõik muu jätab selle laual oleva viguri kuidagi tagaplaanile, kuna sellega ei kaasnenud, antud momendil midagi rohkemat... Saan seda kindlasti siis märkama, kui sellest n-ö seisvast vigurist laual hakkab midagi elavat ja reaalset tekkima (naerab).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing