Reformierakond näeb Ilvest presidendina

Koit Brinkmann 24. märts 2006, 00:00

"Kahtlemata on Ilvese näol tegemist väga võimeka kandidaadiga," ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär Randel Länts. Tema sõnul Reformierakonnaga mingeid konsultatsioone presidendikandidaatide nimetamise ega Riigikogu juhatuse valimiste osas ei peetud.

Länts ütles, et Maripuud toetati, sest oldi Ene Ergma vastu, ning seda kahel põhjusel. Esiteks käitus Res Publica inetult eelmise Riigikogu juhatuse valimisel, mil valiti juhatusse kaks Res Publica liiget. Teiseks ei kinnitanud seesama juhatus Taavi Veskimägi eestvedamisel Riigikogu haldusdirektori kohale sotsiaaldemokraati Margus Oro, kes võitis sellele kohale korraldatud konkursi, rääkis Länts.

Sotsiaaldemokraatlik erakond esitab omapoolsed presidendikandidaadid 2. aprillil.

Res Publica peasekretäri Ott Lumi sõnul on märkimisväärne, et Reformierakond esitas sotsiaaldemokraat Ilvese kandidatuuri. "Samas pole see ka üllatus, sest Ilvese nimi on kõlanud juba pikemat aega," ütles ta. Res Publica esitab presidendikandidaadid 4. aprillil. "Ene Ergma on kindel kandidaat," lausus Lumi. Seda, et sotsid Riigikogu aseesimeeste valimistel Ene Ergma asemel hääled Maripuule andsid, nimetas Lumi sotsiaaldemokraatide kibestumiseks: "Nad ei suutnud Peeter Kreitzbergile piisavalt toetust saada." Kõiki teisi põhjuseid pidas ta otsituks.

Eile Riigikogu juhatusse valitud Maret Maripuu välistas kokkulepete sõlmimise Ilvese kandidatuuri esitamise ning tema poolt hääletamise vahel. "Mina neid kahte asja ei seoks, sotsidel olid omad põhjused Ene Ergmad mitte toetada," rääkis Maripuu.

Keskerakonna peasekretär Kadri Must ütles, et erakondade tahe president Riigikogus ära valida suurem kui eelmise valimise ajal. Tema sõnul ei välista Keskerakond ühtegi kandidaati, kuid "kindlasti on paremaid kandidaate, kui seda on Ilves". Keskerakonna võimalikke presidendikandidaate ei soostunud Must eile nimetama, kuid nimed tuuakse avalikkuse ette enne 6. aprilli.

Viis Riigikogus esindatud erakonda leppisid kokku, et esitavad igaüks 6. aprilliks kolm presidendikandidaati. Kokkuleppega pole ühinenud Rahvaliit.

Postimehe teatel on sotsiaaldemokraat Toomas Hendrik Ilves andnud kandideerimiseks oma nõusoleku.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing