'Võti tulevikku' aitab leida tööd

Pille Rõivas 24. märts 2006, 00:00

22. ja 23. märtsil TTÜs toimunud ürituse esimese päeva sisustasid seminarid, teisel päeval toimusid ettevõtete presentatsioonid. Kuigi üritus oli mõeldud eelkõige tudengitele, oli see avatud ka gümnasistidele.

Projektijuht Katrina Kivimäe sõnul on tudengid nõus abiks olema ka gümnaasiuminoortele, sest orienteerumine erialadel ja tööturul võib olla üpriski keeruline.

Karjääripäevade tudengitest korraldustiimi BEST Estonia kontoris on olemas kataloogid ettevõtete tutvustustega neile, kes ei saanud üritusel osaleda. Sama info leiab ka kodulehelt www.vt.ee.

"See on hea võimalus piiluda töömaailma, nii eriala valiku mõttes kui ka suveks töö leidmiseks. Oleme igati abiks ka gümnaasiuminoortele kogemuste ja kontaktide jagamisel," julgustas Katrina gümnasiste tudengitega ühendust võtma, et leida meelepärane töö ka suveperioodiks.

TTÜs esimesel kursusel energeetikat õppiv Mihkel Nurm käis mullu abituriendina karjääripäevadel õppimis- ja töövõimalusi kaemas.

"Üritus tundus kava põhjal niivõrd huvitav, et võtsin sõbra kaasa, et teada saada, milline tööturg mind ootab ja millised oleksid perspektiivikad alad õppida," rääkis Mihkel. Noormehe sõnul ei kujuta gümnaasiuminoored ette, milline on see töö- ja ülikoolimaailm, kuhu nad peagi suunduvad.

"Mina käisin aga ringi ja kõik, kes vähegi ette jäid, said vastata paljudele küsimustele õppimis- ja töövõimaluste kohta," rääkis Mihkel, kes sai palju infot tudengitelt.

EBSi gümnaasiumi 10. klassi õpilane Tiina Tali külastas sel aastal karjääripäevi "Võti tulevikku" esmakordselt. Tal oli eesmärk saada ettevõtete seast edaspidiseks häid kontakte, tutvuda huvitavate erialadega.

"Täitsa võimalik, et leian siit ka selleks suveks tööd, tuleb vaid end meeldejäävalt tutvustada," rääkis Tiina, kes leiab, et ettevõtetega kontakti loomine aitab kaasa suvise töö leidmisele.

Kui hiljem tekib aga huvi mõne sellise karjääripäevade kataloogis oleva ettevõtte vastu, keda üritusel väljas polnud, võtab neiu nendega eraldi ühendust.

Tiina leiab, et kuigi karjääripäevad ja kataloog on mõeldud eelkõige tudengitele, on need suureks abiks ka gümnaasiuminoortele.

Ürituse "Võti tulevikku" kataloogis esindatud ASi Repo Vabrikud administratiivjuhi Maret Kärbo sõnul on neil suvel tööle võetud gümnaasiuminoori küll. Enamasti on nende töödeks olnud abitööd, haljastustööd ja lihtsamad laadimistööd, mis on nende vanusele lubatud.

Saku Õlletehase ASi personalispetsialist Kersti Hellermaa ütles, et gümnaasiuminoored on neile suviti abiks olnud kergematel laotöödel, näiteks tühja taara ladustamisel. Karjääripäevadel "Võti tulevikku" otsivad nad enamasti küll noori spetsialiste, kuid ka gümnasistid võivad saada suveperioodiks tööd. Alaealised küll ei saa teha selliseid töid, kus nad puutuks kokku alkoholiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing