EPL: Keskerakond müüb turuhinnast 100 korda odavamaid kortereid

24. märts 2006, 06:33

Keskerakonna häälteenamusega Tallinna linnavolikogu kiitis eile heaks 11 korteri müügi sundüürnikele turuväärtusest umbes 100 korda odavamalt.

Nii näiteks saab üks sundüürnik Tallinna südalinnas, vanalinna külje all ja Estonia teatri vahetus läheduses Pärnu maantee 6 asuva kolmetoalise korteri vaid 35 670 krooni eest. Selle 107ruutmeetrise üldpinnaga korteri koguhind on ligilähedane hinnale, mida küsitakse kesklinnas ühe ruutmeetri eest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kinnisvarafirma Uus Maa maakleri Elari Tamme sõnul on renoveerimata korterite ühe ruutmeetri müügihinnad vanalinnas praegu 30 000–42 000 krooni, renoveeritud korteritel aga kuni 60 000 krooni ruutmeetrist. Pärnu maantee 6 korteri sundüürnik on praegu Keskerakonna liige.

Aadressile Pronksi tänav 11-3 korteri saamise protsess on erandlik selle poolest, et ühe eelnõuga üüritakse inimesele korter kesklinnas ja samas müüakse see talle imeodavalt.

Linnavolikogus opositsioonis oleva Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus esitas abilinnapea Taavi Aasale järelepärimise, küsides, kuidas haakub linnavalitsuse otsus müüa kesklinna kortereid turuhinnast sadu kordi odavamalt linnavara kasutamise korra põhimõtetega.

Pentus küsis ka, miks müüakse kortereid erastamishindadega, kui erastamine on seaduse kohaselt lõppenud.

Aasa sõnul on praegu erandite tegemine võimalik ja põhjendatud. 'Antud juhul on selliseks mõjuvaks põhjuseks võrdse kohtlemise taastamine isikute suhtes, kes ei saanud üüritavat eluruumi enne 2001. aasta juunit erastada,' vastas Aas.
Samuti tekitas eile vastakaid arvamusi see, et mõnel inimesel lubatakse madalate hindadega ära osta mitu korterit.

Samuti tekitas eile vastakaid arvamusi see, et mõnel inimesel lubatakse madalate hindadega ära osta mitu korterit.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing