Ericssoni aktsia muukis lahti tee tõusule

Annika Matson 27. märts 2006, 00:00

Raske vastupanutase oli Ericssoni aktsia puhul 28,8 Rootsi krooni, ütles Äripäevale Rootsi Swedbanki analüütik Jan Ihrfelt.

Viimase aastaga on Ericssoni aktsia tõusnud enam kui poole võrra. Alates selle aasta algusest on väärtpaber kosunud ligi 12 protsenti.

"Ericssoni aktsia tõusu taga on tehnilised põhjused, mis tähendab, et aktsia on pakkunud teiste Rootsi aktsiatega võrreldes kehvemat tootlust ja nüüd võtab kiiresti järgi," kommenteeris Ihrfelt. "Võimalik uus tellimus Indiast hetkel aktsia hinda ei mõjuta, pealegi oleksid selle tellimuse marginaalid väga-väga madalad," möönis analüütik. Aktsia hinna tuleviku kohta ütles Ihrfelt, et kõik sõltub esimese kvartali tulemustest. "Väga optimistlikud me tulemuste osas ei ole," lisas ta. "Ericssoni puhul sõltub palju ka sellest, kui tugev on Rootsi aktsiaturg. Kui turg on tugev, on seda ka Ericsson," ütles Ihrfelt ning lisas, et turg näitab kosumise märke ka edaspidiseks. Määratud hinnasihti Ericssoni aktsiale Ihrfelt ei avaldanud.

Ka teise Rootsi investeerimispanga SEB Enskilda analüütik Mats Nystrom ütles Äripäevale, et tõusule andis tõuke pikaaegne paigalseis ning turust kehvem areng. "Saadud lepingud ei ole sealjuures just väga suur uudis," märkis ta. Nystrom ütles, et neil on hetkel Ericssoni aktsiale "kogu" soovitus. Varem oli soovituseks "osta", aga aktsia hind jõudis 30 Rootsi kroonisele hinnasihile järgi. "Järgneva paari kuu jooksul ootan Ericssoni aktsiale veel mõningast tõusu ning hinna jõudmist 32-33 Rootsi kroonini," märkis ta.

Ericsson sai hiljuti mitu uut lepingut. Värskeima tellimuse andis Uus-Meremaa politsei. Lisaks on India suurim telekomiettevõte Bharat Sanchar Nigam võtnud pakkumisi tootjatelt, kelle seas on ka Ericsson.

Bharat Sanchar Nigam plaanib sideseadmetele kulutada viis miljardit dollarit, mis on India ajaloos suurim telekomiseadmete tellimus.

Ericssoni arengut võib jällegi pidurdada Prantsuse ja USA mobiilsideseadmete tootjate Alcateli ja Lucenti võimalik ühinemine. Selle tulemusel tekiks suur mobiilsidevahendite tootja, mille käive oleks 25 miljardit dollarit. Koos loodavad Alcatel ja Lucent tugevamat konkurentsi pakkuda USA võistlejale Ciscole ja Rootsi Ericssonile, teatasid firmad.

Olen ostnud Ericssoni aktsiaid kahel korral. Esimesed 2000 aktsiat soetasin 9,40 Rootsi krooni eest vist 2002. aasta lõpus ja teise osa, 4000 aktsiat 20 Rootsi krooni eest 2004. aasta kevadel. Paraku müüsin just vahetult enne aktsia tõusu 2000 aktsiat 27 Rootsi krooniga maha.

Nii kohe paugupealt ei oskagi öelda, kui palju ma nendelt investeeringutelt olen täpselt teeninud. Eks Rootsi krooni kurss ka muutub ajas ja lisanduvad veel igasugused tehingu- ja kontotasud. Igal juhul paistab, et hoolimata kõigest olen kenasti plussis. Esialgu ülejäänud 4000 aktsiat müüma ei kiirusta. Ma poleks müünud ka neid 2000, kui poleks kunagi tekkinud probleeme oma palgaraha õigeaegse ülekandmisega Venemaalt Eestisse.

Ma olen väga pikaajaline investor ja harva kipun pärast kiiret tõusu midagi oma portfellist kohe müüma.

Müüsin mõne aja eest Ericssoni aktsiad pärast kiiret tõusu maha, sest hinna ja kasumi suhe ei olnud enam soodne.

Hiljuti oli hind minu jaoks jälle piisavalt atraktiivne ning ostsin Ericssoni aktsiaid kahel korral juurde. Esimese portsu ostsin 27,2 ja teise 30 Rootsi krooni eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing