Alkohoolsete jookide etanoolisisalduse alammäära soovitakse ühtlustada

27. märts 2006, 15:21

Alkoholiseaduse muudatusega soovitakse ühtlustada Eestis alkohoolsete jookide etanoolisisalduse alammäära.

Alkoholiseaduse muutmise eelnõus määratletakse alkohoolne jook kui joomiseks mõeldud vedelik etanoolisisaldusega üle 1,2 mahuprotsendi. Välja jääb käesoleval ajal õlle suhtes kehtiv erisus, kus alkohoolse joogina käsitatakse õlut alates etanoolisisaldusest 0,5 mahuprotsenti. Seega hakatakse õlut käsitlema alkohoolse joogina samuti alates 1,2 mahuprotsendist varasema 0,5 mahuprotsendi asemel.

“Täpselt samuti ei nimetata täna alkohoolseks joogiks müügilolevaid veinitooteid, siidrit või muid jooke, mille alkoholisisaldus on kuni 1,2 mahuprotsenti,” selgitas Põllumajandusministeeriumi alkoholi turukorralduse büroo juhataja Katrin Karolin ning lisas, et näiteks Soomes on sama protsent 2,8.

Euroopa Komisjoni direktiiviga on kohustuslik märkida etiketil tegelik etanoolisisaldus selliste jookide puhul, mis sisaldavad üle 1,2 mahuprotsendi etanooli.
“See tähendab seda, et Eesti riik ei saa nõuda teises liikmesriigis toodetud õlle puhul etanoolisisalduse märkimist lahjematelt jookidelt. Seega me ei saa välistada, et meie turul juba müüdavad välismaised alkoholivabad õlled ei ole kangemad kui 0,5 mahuprotsenti,” ütles Karolin.

Sama direktiivi kohaselt on õlle puhul, mille etanoolisisaldus ei ole üle 5,5 mahuprotsendi märgistusel esitatud etanoolisisalduse lubatud kõikumine 0,5 mahuprotsenti.

Õlle etanoolisisalduse alumise piiri tõstmine on vajalik ka seetõttu, et 0,5 mahuprotsendi määramine võib tootjalaborites jääda alla määramispiiri. Kõik sõltub seadmete täpsusest, analüüsimise laiendmääramatusest ja mitmest muust tegurist. Seega ei ole kindel, millise kangusega on tegelikult 0,5 mahuprotsendiline õlu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing