Börsiülevaade: Playtech tänasest arvatavasti börsil

27. märts 2006, 08:44

Londoni börsil veebileheküljel seisab kirjas, et Playtechi aktsiatega hakatakse arvatavasti täna kauplema börsi alternatiivnimekirjas.

Onlinekasiinodele tarkvara tootva firma enda koduleheküljel sellekohaliselt märget ei ole. Küll on Playtechi kodulehekülg viimase nädalaga märkimisväärseid samme paremuse poole astunud.
Nimelt on tekkinud investorsuhete alajaotus kui ka alalingid majandustulemustele ja aktsiahinna graafikule. Praegu on need lingid veel siiski sisuga täitmata.

Online-gambling veebilehe andmeil teenis Playtech möödunud aastal 48 miljoni dollarise kasumi, mida oli ligi neli korda enam kui 2003. aastal.
Äripäevale teadaolevalt avaldatakse prospekt koos täpsema teabega ettevõtte kohta esimesel börsipäeval. Eks siis paistab, kas see päev on täna.

16. märtsil korraldas Playtech 175 miljoni naela (3,9 mld krooni) suuruse aktsiaemissiooni (IPO), mis märgiti uudisteagentuuri Reuters andmeil enam kui viiekordselt üle. Aktsia emissioonihinnaks määrati 260 penni, mis teeb Playtech Groupi turuväärtuseks 550 miljonit naela (12,4 miljardit krooni).

Playtech Estonia asutaja Rain Kivisikule kuulus enne aktsiate avaliku esmamissiooni 6,4% Playtechist. Lisaks on kõik firma enam kui 200 Eesti töötajat kaasatud ettevõtte optsiooniprogrammi.

See tähendab seda, et tegemist on ühe suurima Eesti kapitali käes oleva välismaise börsifirmaga.

Aisana mida oskaks Playtechi kõrvale välja tuua on Soome elektriseadmete tootja PKC Group, millest vähemalt 10,3% kuulub eestlastele (Harju Elektrile).
Lisaks võib eestlastele kuuluda umbes ligilähedasi osalusi mõnes Läti või Leedu börsifirmas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing