EPL: Prantsusmaa valmistub üleriigiliseks streigiks

27. märts 2006, 15:08

Homme toimub Prantsusmaal peaminister Dominique de Villepini uue tööseaduse vastu suunatud streik, vahendab Päevaleht.

Teisipäeval peaks Prantsusmaal kokku toimuma üle kahesaja demonstratsiooni, mis häirib nii lennu-, rongi- kui ka metrooliiklust. Neist suurem osa leiab aset Pariisis. Viimasel paaril nädalal on protestiaktsioonidel toimunud ka kokkupõrkeid politsei ja meeleavaldajate vahel.

Lennuliikluse ameti teatel tühistatakse tööseisakute tõttu arvatavasti mõned lennud. Pariisi kesklinnas väheneb metrooliiklus poole võrra. Kesklinna eeslinnadega ühendaval RER-liinil on liiklus häiritud veelgi rohkem. Kuna teisipäeval streigivad ka õpetajad, on lisaks mõningatele ülikoolidele suletud ka mitmed paljud.

Prantsusmaa üliõpilaste ja tööliste õiguste eest seisvate ametiühingute üleriigiline streik algab juba täna õhtul. Streik saavutab oma täismõõtmed homme.

Üliõpilasorganisatsioonid ja ametiühingud on kohati vägivallaga lõppenud meeleavaldustel nõudnud, et valitsus võtaks nende õigusi rikkuva seaduse tagasi.

Kõnealune seadus lubab tööandjal vallandada alla 26 aastaseid töötajaid esimesel kahel tööaastal ilma kindlat põhjust esitamata. Valitsus loodab, et nii saavad tööandjad kergemini ka noori töötajaid palgata.

Opositsioonilise sotsialistliku erakonna kaebust vaatab samal ajal läbi konstitutsioonikohus, mis otsustab, kas parlamendis vastu võetud ning vaid president Jacques Chiraci allkirja vajav seadus on põhiseadusega kooskõlas. Kohus peaks oma otsuse teatavaks tegema neljapäeval.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing