EPL: Tartu saab uuendatud vaksalihoone

27. märts 2006, 06:23

Ettevõtja Rein Kilk tutvustas läinud nädalal, mis tal on hetkel tühjalt seisva ning laguneva Tartu vaksalihoonega kavas.

Vana vaksalihoone renoveerimisplaanides on koht ka reisijate ootesaalil, kuid ajaloolisest asukohast kolib see vanasse pagasikuuri. Ootesaalist saab osa kunsti- ja kultuuriürituste ning restorani jaoks mõeldud kompleksist. Kaks hoonet ühendatakse klaasist koridoriga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tartu linnavalitsuse initsiatiivil toimunud nõupidamisel tutvustas Kilgi vaksalihoonega seotud plaane tema esindaja Aare Käära, kelle sõnul sõltuvad klaasist hoone täpsemad mõõtmed ja selle avamise kuupäev läbirääkimistest raudtee esindajatega.

'Põhiosa ootesaalist tuleks mitte pagasiaita, vaid uude vahehoonesse. Kui palju ruume Edelaraudteel või Eesti Raudteel on reisijate teenindamiseks vaja, see on veel lahtine,' ütles Käära.

Jaamahoone projekt peaks valmima sel aastal ja reisijate ootesaali ehitus endises pagasiaidas algaks 2007. aastal. Kui kõik kulgeb kavakohaselt, valmib ootesaal järgmise aasta lõpuks ning kogu jaamahoone 2008. aastaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing