Euroopa Komisjon käivitab internetis arutelu Euroopa tuleviku üle.

27. märts 2006, 12:11

Euroopa Komisjon käivitab täna Internetis kahekümnekeelse Euroopa tuleviku teemalise arutelu, kuhu kutsutakse osalema kõiki kodanikke.

Arutelu on osa komisjoni demokraatia, dialoogi ja diskussiooni D-kavast ning see algatatakse vastusena Euroopa Ülemkogu üleskutsele võtta järelemõtlemisaeg pärast põhiseaduse tagasilükkamist Prantsusmaa ja Hollandi referendumil.

Internetipöördumises, mida saab arutelufoorumi saidilt alla laadida, ütles Euroopa Komisjoni asepresident, institutsiooniliste suhete ja teabevahetusstrateegia volinik Margot Wallström järgmist:

“Ma kuulen sageli inimesi rääkimas, et nad ei usalda enam Euroopa Liitu, sest nad tunnevad, et liit on võtnud enesele liiga palju kohustusi ning muutunud väga keeruliseks ja raskestimõistetavaks. Samal ajal tuleb arvamusküsitluste käigus ilmsiks eurooplaste ootus, et Euroopa Liit tegeleks näiteks selliste teemadega nagu tööpuudus, globaliseerumine, pensionid, tervishoid, haridus ja keskkond.

Me soovime teada saada, millised on TEIE ootused seoses Euroopaga ja mis on TEIE kui eurooplaste mured? Arutelu tagasisidet kasutatakse komisjoni järelemõtlemisperioodi puudutavas aruandes.

Arutelufoorumi aadress on http://europa.eu.int/debateeurope/

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing