PM: Piirikontroll Eesti ja Soome vahelt võib kaduda aastaks 2007

27. märts 2006, 09:35

Soome siseministri Kari Rajamäki hinnangul võib Soome ja Eesti vaheline piirikontroll kaduda 2007. aasta sügiseks, vahendab Postimees STT-d.

Soome sotsiaaldemokraatliku partei ajalehele Uutispäivä Demari antud intervjuus märkis minister, et enne seda peab aga olema kindel, et kõik vastab Schengeni lepingu tingimustele ja kõik viisaruumi laienemise ettevalmistused mööduvad plaanipäraselt.

Rajamäki juhib Euroopa Liidu ministrite komisjoni, mis peaks aasta lõpuks andma hinnangul EL-i uusliikmete valmiduse kohta Schengeni viisaruumiga liitumiseks.

Ta toonitas, et otsuse langetamine pole pelgalt formaalsus. Enne passikontrollist loobumist tuleb Eestis muu hulgas viia läbi Schengeni lepingu andmesüsteemi puudutav kontroll.

Rajamäki meenutas, et kuigi passikontrollist Euroopa Liidu sisepiiridel on loobutud, peab inimestel Schnengeni-riikides olema kaasas nõutavad reisidokumendid.

Praeguseks on Schengeni viisaruumiga liitunud peaaegu kõik EL-i vanad liikmesriigid, välja arvatud Suurbritannia ja Iirimaa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing