Skype'i taustaga ASI investeerib pooljuhtide tootmisesse

27. märts 2006, 09:11

Investeerimisfirma Ambient Sound Investments (ASI) investeerib 25 miljonit krooni Tartus asuvasse kõrgtehnoloogiafirmasse Clifton.

Clifton plaanib alustada kõrgsageduslike kõrge temperatuuritaluvusega odavate pooljuhtlülitite masstootmist elektroonikatööstuse tarbeks. Kasutatav tehnoloogia suurendab elektroonikaseadmete töökindlust ning võimaldab vähendada nende kaalu, kuna tavapärase räni (Si) asemel kasutatakse pooljuhtides tehnoloogiliselt nõudlikumat, kuid kvaliteetsemat ja kuumakindlamat galliumarseniidi (GaAs).

ASI on asutatud 2003. aastal internetisuhtlusfirma Skype eestlastest loojate poolt ning selle eesmärgiks on ettevõtte omanike varade haldamine ning edasiinvesteerimine.

Investeerimispanga Cresco juhatuse esimehe ja Cliftoni juhatuse liikme Olev Schultsi sõnul aitab võimeka rahastaja kaasamine firma uude arengujärku, kus seni katsetootmises olnud uut tüüpi pooljuhtstruktuurid võivad peagi leida tee maailmaturule.

„Clifton näeb Ambienti meeskonnas nii-öelda targa raha investoreid, kes on suutelised ambitsioonika tehnoloogiasektori projekti tõeliselt läbi töötama ning kellel on ettevõttele pakkuda rahale lisaks ka väärtuslikku nõu,” ütles Schults.

Cliftonil on eelkokkulepped toodangu turustamiseks Suurbritannia elektroonikakomponentide ja mikrokiibitootjaga Semelab. Clifton ja Semelab kavandavad ka ühist tootearendust Cliftoni arendatud tehnoloogia baasil.
Koostöösse on kaasatud ka Tallinna Tehnikaülikool.

ASI juhatuse esimehe Toivo Annuse sõnul on investorite eesmärgiks rahastada kõrgtehnoloogilisi projekte, millel on tugev rahvusvaheline potentsiaal.
„Me otsime ideid, mis oleksid tehnoloogiliselt huvitavad ning mis edu korral võiksid muuta maailma,” lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing