Tänavu saab viimast korda taotleda toetust sisevete kalalaevade moderniseerimiseks

27. märts 2006, 11:47

Käesoleval aastal on viimane võimalus taotleda toetust sisevetel tegutsevate kalalaevade uuendamiseks Eesti riikliku arengukava raames.

Toetust tuleb meetmest 3.11.4 “Sisevete kalanduse investeeringutoetus”. Hetkel menetluses oleva Euroopa Kalandusfondi määruse eelnõu kohaselt ei ole aastatel 2007-2013 toetatavate tegevuste hulk enam nii laialdane kui praegu. Võrreldes praegusega piiratakse toetatavate tegevuste hulka – näiteks ei näe eelnõu ette sisevetel opereerivate kalalaevade uuendamist ning mootorite vahetamist. Seega on ilmselt tegu viimase võimalusega saada toetust uue sisevete kalalaeva ostmiseks või ehitamiseks.

Praegu on toetuse taotlemise korra sätestav põllumajandusministri määrus muutmisel. Muudetakse muu hulgas toetuse määra, kus näiteks mootorite ostmise puhul hakatakse maksimaalse toetussumma puhul arvestama kehtivaid keskmiseid hindu. Toetust saavad taotleda sisevetel opereerivaid äriühinguid ning füüsilisest isikust ettevõtjaid, kes omavad kaluri kalapüügiluba püügiks siseveekogus.

Seni on toetuse taotlusi vastu võetud kahel korral – 2004. aasta lõpus ning 2005. aasta suvel. Eelmisel kahel perioodil laekus 26 taotlust, millest vastas nõuetele 21 ning millele on kokku toetust eraldatud summas 1 265 725 krooni.
krooni.

Toetuse taotlusi plaanib Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) vastu võtta 10.-26. aprillini. Taotluste vastuvõtu täpse kuupäeva annab PRIA teada lähiajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing