Tulude deklareerimise lõpuni on viis päeva

27. märts 2006, 10:12

Tulude deklareerimise lõpuni on aega veel viis päeva, viimane tuludeklaratsiooni esitamise kuupäev on 31. märts.

Maksu- ja Tolliamet palub klientidel tulude deklareerimist mitte viimastele päevadele jätta.

Täna hommikuse seisuga on esitatud 362 134 e-deklaratsiooni, sellega on ületatud eelmisel aastal esitatud e-deklaratsioonide number, mil kokku esitati 353 473 elektroonilist tuludeklaratsiooni. E-deklaratsioonide alusel kuulub juurdemaksmisele ligi 273 miljonit krooni ja tagasimaksmisele ligi 802 miljonit krooni. Maksu- ja Tolliamet ootab sel aastal 500 tuhandet tuludeklaratsiooni.

Lisaks juhib maksuhaldur tähelepanu, et tuludeklaratsioon tuleb esitada ka siis, kui isik on kasutanud maksuvaba tulu rohkem, kui tal õigus oli, st rohkem kui 20 400 krooni aastas. Sellisel juhul tuleb tasuda täiendavat tulumaksu. Selline olukord tekib tavaliselt siis, kui tulu saadakse mitmest kohast ning mõlemad töökohad on kinni pidanud maksuvaba miinimumi. Samuti peavad tuludeklaratsiooni esitama töötavad pensionärid, kes on teinud maksuvaba tulu arvestamiseks avalduse nii Sotsiaalkindlustusametile kui ka töökohta.

Ameti andmetel on selliseid inimesi hetkel 3000.

Maksuhaldur on tänase seisuga tagastanud 276 866 deklaratsiooni alused kokku ligi 679 miljonit krooni enammakstud tulumaksu.

Nendel, kel tuludeklaratsioon esitatud, soovitame jälgida oma personaalset tuludeklaratsiooni juures olevat infolehekülge e-maksuametis, kust saab informatsiooni oma deklaratsiooni esmase kontrolli tulemuste kohta.

Tulude deklareerimist puudutavat info ja abi saab tööpäevadel kella 08.00 - 20.00 infotelefonile 1811 helistades, samuti maksuhalduri koduleheküljelt www.emta.ee ning Maksu- ja Tolliameti piirkondlikest teenindusbüroodest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing