USA börsidel viimase seitsme aasta kiireim start

27. märts 2006, 09:12

USA börsid on alustanud käesolevat aastat viimase seitsme aasta hoogsamalt, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

USA börside liikumisi laiahaardeliselt jälgiv Standard amp;Poor`s 500 indeks on kosunud 2006. aasta esimesel kvartalil 4,4%. Viimane kord tõusis indeks aasta esimeses kvartalis enam 1999. aastal, mil aasta esimesed kolm kuud lõpetati 4,7 protsendise tõusuga.
Kõik kümme indeksisse kuuluvat tööstussektorit on käesoleval aastal kosunud.

Tõusu on vedanud telekomisektor (+15%), kuna loodetakse et sektoris toimuv konsolideerumine aitab tulevikus parandada firmade kasumeid.
Riigi suurima telekomifirma AT amp;T aktsia on kosunud 12% ja BellSouth, millele esimesena mainitud 67 miljardi dollarise ülevõtmispakkumise tegi, koguni 29%.
Verizon Communications, mis tegi jaanuaris MCI Inc`le ühinemisettepaneku on tõusnud käesoleval aastal 16%.

„Majandus on piisavalt tugev, et ettevõtete kasumid kasvaksid. Aga mitte nii tugev, et see inflatsiooni mõjutaks,” ütles Bryn Mawr Trust fondivalitseja Eric Thorne.

Kuna käimasoleval kvartalis on avaldatud prognoositust paremaid kvartalitulemusi, loodavad investorid et selline trend võib jätkuda ka tulevikus.
Kui möödunud aasta lõpus ootasid analüüsikeskus Thomson Financial andmeil S amp;P 500 indeksisse kuuluvatele ettevõtetele 2005. aasta neljandaks kvartaliks keskmiselt 12,5% kasumikasvu, siis tegelikkuses ulatus kasv 13,3 protsendini.

2006. aasta esimeseks kvartaliks oodatakse ettevõtetele keskmiselt 11,9% kasumikasvu. Tegemist oleks juba üheteistkümnenda järjestikuse kvartaliga, mil kasumikasv ületab kümne protsendi joone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing