Vooremaa: Põltsamaa valda tuleb jäätmejaam

27. märts 2006, 09:50

Põltsamaa valda, Pauastvere külla hakatakse lähitulevikuks ehitama jäätmejaama, mis rajatakse ligi 1,1 hektari suurusele alale, vahendab Vooremaa.

Praeguseks on tehtud seal ka vajalikud eeltööd. Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson märkis, et praeguseks on valminud jäätmejaama ehitusprojekt ja peagu kuulutatakse välja riigihange ehitaja leidmiseks. Ühtlasi hakatakse otsima jäätmejaama haldajat. Põltsamaa vald jääb piisavalt kaugele nii Torma kui Väätsa prügilatest, mistõttu on vaja oma jäätmejaama.

Jäätmete kogumine ja sorteerimine kohapeal on oluline ka seetõttu, et piirkond asub Pandivere-Adavere nitraaditundlikul alal ning seadus ei luba jääkmuda ilma komposteerimata põllule laotada. Põltsamaa linnast koguneb ööpäevas umbes viis tonni muda, seda koguneb ka lähedal asuvatest valdadest Puurmannist ja Pajusist.

Valda luuakse ka elektrooniline register, kuhu kantakse kõik majapidamised. Selle abil hakatakse jälgima, et kas jäätmed ikka antakse jaamale üle - kui mõni majapidamine tükil ajal jaama ei külasta, siis seal kas ei elata või pannakse jäätmed kuhugi mujale, seletas Toivo Tõnson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing