Kõrgkoolid pingutavad uute tudengite nimel

Kristina Traks 28. märts 2006, 00:00

Haridus- ja teadusministeeriumi prognoosid näitavad, et tänavune ja järgmine aasta on viimased, kui gümnaasiumi lõpetab üle 10 000 õpilase aastas ning juba kolme aasta pärast lõpetab gümnaasiumi 1000 inimest vähem kui tänavu. Selline eelteadmine sunnibki kõrgkoolid ägedamale võitlusele uute üliõpilaste nimel juba praegu.

Tulevane üliõpilane võis turneed ülikoolides alustada eelmisel teisipäeval, sõites tasuta erirongiga Tartusse Tartu Ülikooli, Maaülikooli või Lennukolledži infopäevale. Sellist võimalust kasutas üle 500 inimest. "Rong oli täis, meie juures käis infopäeval 700-800 noort," ütles Tartu Ülikooli õppeosakonna turunduse peaspetsialist Ingrid Maiste. Varem pole Tartu Ülikool abituriente erirongidega infopäevale kohale vedanud. Teaduskondade tutvustusi sai internetist vaadata ka otseülekandena.

Kolmapäeval vedas Pärnust, Kuressaarest ja Haapsalust tasuta bussidega potentsiaalsed üliõpilased oma kooli vaatama Tallinna Tehnikaülikool. Kooli tutvustamine algas juba bussis, kus jooksis videofilm ning reisisaatjad rääkisid koolist.

"Üle 600 huvilise on siia tulnud, mis on palju rohkem kui varasematel aastatel," ütles Tallinna Tehnikaülikooli õppeosakonna juhataja Maiki Udam. "Kaks bussitäit rahvast Pärnust, kaks Kuressaarest, üks bussitäis Haapsalust ning enamik rahvast kindlasti veel Tallinnast."

Möödunud reedel vedas tehnikaülikool Lõuna-Eesti õppimishuvilised tasuta bussidega Tartusse, kus Vanemuise kontserdimajas kooli tutvustati. Selleks laupäevaks on kool üürinud oma reklaamürituseks Jõhvi kontserdimaja. Maksma lähevad kolm infopäeva kokku 150 000 krooni. "Meil ei ole ambitsiooni üliõpilaste arvu suurendada, loodame, et tänavune vastuvõtt püsib eelmise aasta tasemel - 2500 inimest," lisas Udam.

Kahepäevase infoürituse uutele õppuritele korraldas eelmisel nädalal ka Tallinna Ülikool. Kõige suurem tunglemine käis sotsiaalteadusi tutvustava infopunkti ümber, seevastu matemaatikateaduskonna tutvustaja istus laua taga üksinda. Kes soovis, võis lasta endast teha pilti koos ülikooli maskoti Eksmati Hundiga või kuulata psühholoogiaprofessor Aleksander Pulveri loengut sellest, kuidas ülikoolis stressiga toime tulla.

"Silma järgi on siin täna rohkem rahvast kui eelmisel aastal samal üritusel," ütles ülikooli akadeemiline prorektor Heli Mattisen. Tallinna Ülikool plaanib sel aastal vastu võtta 2000 üliõpilast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing