Werolilt 140 mln nõudnud Biodiesel vahetas omanikku

Koit Brinkmann 28. märts 2006, 00:00

"Kindlasti ei ostnud me Biodieselit selle 140miljonilise Weroli vastu suunatud nõude pärast, oleme huvitatud biodiislikütuse tootmisest Paldiskis," rääkis naftatransiidiga tegeleva ASi Trendgate juhatuse liige Aigar Ojaots eile. Tema sõnul ei ole Biodieseli ost Trendgate'iga kuidagi seotud, tegemist on tema isikliku projektiga.

Väärtpaberiregistri andmetel on Biodieseli tuhandest aktsiast 17. märtsil vahetunud omanikku 980 aktsiat. Ülejäänud 20 aktsiat kuuluvad Werol Tehased ASile.

Werol Tehaste juhatuse liige Robert Närska ütles, et neile on tulnud teade erakorraliseks aktsionäride kokkusaamiseks 29. märtsil. Teatele on alla kirjutanud Aigar Ojaots.

Teiste Biodieseli ostjate nimed lubas Ojaots avalikustada pärast kolmapäevast aktsionäride koosolekut, mil valitakse firmale uus nõukogu. "Aktsionäride hulgas on veel mõned Eesti inimesed," lisas ta.

Biodiesel pöördus eelmise aasta 1. novembril kohtusse 140 miljoni kroonise leppetrahvi nõudega Weroli vastu õlitarnelepingu ühepoolse lõpetamise eest.

Kohus algatas Weroli pankrotimenetluse, kuid 18. jaanuaril otsustas Jõgeva maakohus jätta pankroti välja kuulutamata, kuna leidis tõendamist, et Weroli varad ületavad kohustusi.

Werol nõuab Biodieselilt 18 miljonit krooni pankrotimenetlusega tekkinud kahjude ja kulutuste korvamiseks.

Werol Tehaste nõukogu liige Indrek Grusdam ütles, et 18miljoniline kahjunõue on üleval ning Weroli müügi ajal mingeid kokkuleppeid Biodiesliga sõlmima ei hakata. "Biodieseli 140miljonilise nõude eesmärk oli Weroli vaenulik ülevõtmine," lisas Grusdam.

Biodieseli endiselt omanikult Heino Harakult eile kommentaare saada ei õnnestunud.

Veel eelmise aasta lõpus rääkis Harak Eesti Päevalehes, et tal oleks Biodieselit firmana keeruline müüa. "Mul on 2007. aastaks sõlmitud sellised õlitarnelepingud, et firma müümine oleks väga raske," rääkis ta toona.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing