Börsiülevaade: tänasest algab dividendide kinnitamine

28. märts 2006, 08:43

Saku Õlletehas on esimene Tallinna börsi ettevõte, mis korraldab sel aastal aktsionäride üldkoosoleku.

Kõige punktide hulgas pannakse täna hääletusele ka kasumi jaotamine dividendideks.

Õlletehase juhatus teeb aktsionäridele ettepaneku maksta dividendideks 10 krooni aktsia kohta ehk kokku 80 miljonit krooni.
Lisaks dividendide maksmise kulule, tuleb ettevõttel maksta ka 23,9 miljonit krooni tulumaksu (sel aastal on tulumaksumäär kasumi väljamaksmisel Eesti firmadel 29,9% (23/77)).

Saku Õlletehase aastaraporti andmeil oleks firmal 2005. aasta lõpu jaotamata kasumi arvelt võimalik maksta dividendideks maksimaalselt 202,5 miljonit krooni ehk 25,3 krooni aktsia kohta.

Lisaks Saku Õlletehasele on dividendide maksmise ettepanku jõudnud praeguseks teinud Baltika, Harju Elektri, Norma ja Tallinna Vee juhatused.

Positiivne on see, et tervelt neli eelpool mainitud viiest firmast maksab dividendidena välja rohkem kui aasta eest.
Kõige suuremaks üllatajaks võibki pidada Sakut, mis tõstis aastaga dividendimakset 7 kroonilt 10 kroonini aktsia kohta.
Eelpool mainitud viiest firmast pakub hetkel just Saku Õlletehas ka kõige paremat dividenditootlust – 6,0% aktsia kohta.

Temaga võib konkureerida vaid Eesti Telekom, mille dividenditootlus on möödunud aasta omanikutulu põhjal 6,5% aktsia kohta.
Lisaks Eesti Telekomile võib dividendide maksmise otsust oodata veel ka Merko Ehituselt. Kui keegi veel lisaks neile soovib dividende maksta oleks see puhas üllatus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing