EPL: Keskkonnaeksperdid asuvad Muuga õhureostust uurima

28. märts 2006, 07:14

Muuga sadama ümbruse õhku saastavat allikat hakkab keskkonnauuringute keskus uurima, kui keskkonnainvesteeringute keskusest saadakse ligi miljon krooni.

Konkreetset allikat, naftasaaduste käitlejat Muuga sadamas, kes ilmselt varasemast kehvema kvaliteediga kütust Venemaalt veab, ei ole igapäevane seire tuvastanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Operaatoreid on palju kobaras koos ja nende seast süüdlast leida on keeruline,' lausus Harjumaa keskkonnateenistuse juhataja Jaan Pikka.

'Väävlilõhnalisi aineid on viimasel ajal õhus rohkem tunda – see on ka lõhn, mille suhtes inimese nina on väga tundlik,' ütles keskkonnauuringute keskuse õhuseireosakonna juhataja Toivo Truuts, kes ka ise haiseva õhuga Muuga kandis elab.

Pikka sõnul ei näita igapäevased mõõtmised, et teadaolevate-lubatud ainete osas oleks normidest üle mindud, kuid õhku võib sattuda ka uusi aineid, mida ei mõõdeta. Truutsi sõnul saab keskkonnauuringute keskus täpsemaid uuringuid alustada maikuus. 'Kui me oma töö põhjalikult ette võtame, siis leiame ka põhjustaja üles,' oli Truuts kindel. š


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing