Euroopa börsid: Saksa majandusnäitajad annavad aktsiatele põhjuse tõusta

28. märts 2006, 11:58

Euroopa aktsiaturgu on täna aidanud plussi tugevad ärikliima näitajad Saksamaalt ja Itaaliast, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

Saksa ärikliimat jälgiv Ifo usaldusindeks tõusis veebruaris 105,4 punktini, lüües analüütikute poolt keskmiselt prognoositud 102,9 punktist skoori.
Itaalia ärikliima indeks jõudis samas viimase viie aasta kõrgeima tasemeni. Põhjuseks kasvanud tellimuste maht, mis süstis optimismi et Euroopa majanduskasv on kiirenemas ja Itaalia eksportijate seis võib paraneda.

„Saksa on vaikselt hoogu sisse saamas ning see on üldiselt hea kogu Euroopale,” ütles ATAG Asset Management fondivalitseja Andreas Keller.

Tulevikutehingute alusel prognoositakse, et Euroopa Keskpank tõstab käesoleval aastal baasintressimäära veel 2,50 protsendilt 3,25 protsendini.
Täna õhtul peaks USA Keskpank tõstma baasintressimäära 4,50 protsendilt 4,75 protsendini.

Tõusus on ka toorainesektor, kuna vase hind jõudis täna Hiinas uue kõrgtasemeni ning nafta hind liigub viimase kuue nädala kõrgeima taseme juures.
Naftakontserni BP aktsia on kosunud 1% ja jõudnud tasemeni 666,5 penni.
Skandinaavia ainukene vasetootja Boliden AB on tõusnud 1,8%, tasemeni 116 Rootsi krooni.

Telekomisektor on aga languses, kuna Euroopa Komisjon peaks tulema täna välja seaduse muudatusega, mis võib vähendada roaming-tariife, mis kahandavad mobiiltelefonioperaatorite kõnekulusid välismaal.

„Kõik ootavad Euroopa Komisjoni ostust. See on kehv uudis mobiiloperaatoritele, mis saavad üsnagi suure osa tuludes roaming-tuludest,” ütles Bank Vontobel AG fondivalitseja Sanjay Jhaveri.

Vodafone aktsia on taandunud 1,2% ja France Telecom SA väärtpaber 0,7%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing