Jalax ja Accell Group teevad ühisfirma

28. märts 2006, 16:09

Eesti metallmööbli ja -komponentide tootja Jalax ning Euroopa üks suuremaid jalgrataste ja trenaþööride tootjaid Accell Group plaanivad luua ühisfirma.

Ühisfirma moodustamise eesmärgiks on tuua Eestisse praegu Soomes paikneva Accell Group"ile kuuluva tehase Tunturi OY osa, kus valmistatakse maailmaturule Tunturi kaubamärgiga trenaþööre.

ASi Jalax tegevdirektor Laur Lubja sõnul on Accell Group"iga loodava ühisettevõtte näol tegemist väga suure potentsiaaliga tootmisprojektiga, mis annab Paide lähedal tööd paljudele oskustöölistele ning toob Kesk-Eesti kui tugeva ettevõtluspiirkonna jõulisemalt Eesti kaardile.

'Jalaxi oskusteave ja Accell Group"i kindel finantstugi lubavad teha pikaajalisi investeerimisplaane. Loodava ettevõtte tegevuse suuname peamiselt ekspordiks ja juba täna võib öelda, et vastavalt tulemustele on tootmise laiendamine trenaþööridelt ka teistele spordivahenditele edaspidi väga reaalne,' lausus Lubja.

Tema kinnitusel annab uus ettevõtte 2007 aasta lõpuks tööd ligi poolesajale paidelasele ja lähiümbruse elanikule. Käibenumber loodetakse esimesel tegevusaastal kasvatada ligi 50 miljoni kroonini.

Jalaxi ja Accell Group"i loodav ühisfirma plaanib rajada uue 3500 m² suuruse tehase, kus hakatakse kokku panema Tunturi kaubamärgiga trenaþööre, mis mõeldud sportimiseks tavakasutajatele. Uus tehas ehitatakse Paide lähistele Mündi külla Jalaxi praeguse tootmiskompleksi kõrvale.

Investeering uue tehase ehitamisse ning seadmetesse ulatub 30 miljoni Eesti kroonini.

'Kuni uue tehase valmimiseni käesoleva aasta sügisel korraldame tootmise Jalaxi praeguses tootmisüksuses. Seal valmib juba eeloleval suvel ka esimene Eestis valmistatud Tunturi trenaþöör,' sõnas Lubja. Ta lisas, et täpsemaid plaane saab avada pärast ühisfirma asutamist lähemate kuude jooksul.

1993. aastal asutatud Jalax on Eesti üks juhtivaid metallmööbli ja -komponentide valmistajaid. Ettevõte on spetsialiseerunud metall-, büroo-, kooli-, raamatukogu-, kohviku- ja restoranimööbli, aga ka metallkomponentide tootmisele. Ligi pool firma käibest tuleb Eestist, samas kasvab pidevalt ekspordi osakaal. Ettevõte ekspordib oma toodangut Saksamaale, Rootsi, Taani, Soome, USAsse, Suurbritanniasse ja teistesse riikidesse. Praegu annab AS Jalax tööd 95 inimesele.

Accell Group on rahvusvaheline kontsern peakorteriga Hollandis, mis disainib, toodab ja turustab jalgrattaid ning teisi sportimiseks mõeldud vahendeid ja nende osi. Kontserni peamisteks kaubamärkideks on Batavus, Bike Parts, Hercules, Juncker, Koga Miyata, Lapierre, Loekie, Mercier, Seattle Bike Supply, Sparta, Staiger, Tunturi, Winora, B.S T ja Bremshey. Käibelt on Accell Group Euroopa suuruselt teine jalgrattaid ja nende osi valmistav kontsern. Ettevõtte 2005. aasta müügikäive ulatus ligi 5,7 miljardi kroonini ning puhaskasum oli ligi 241 miljoni kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing