Nõukogu kinnitas finantsinspektsiooni aastaaruande

28. märts 2006, 14:53

Eile toimunud finantsinspektsiooni nõukogu koosolekul kinnitati inspektsiooni 2005 a. aruanne ning tegevustulem summas 1 666 618 krooni.

Finantsinspektsiooni eelmise aasta tulud moodustasid kokku 41 192 tuhat krooni, kulud moodustasid kokku 40 081 tuhat krooni.

Rahandusminister Aivar Sõerd, kes on ka finantsinspektsiooni nõukogu esimees, ütles, et finantssektori väga kiire areng jätkus ka eelmisel aastal.

'Eluaseme soetamisega seotud laenumahtude kasv peegeldab nii inimeste heaolu kui ka positiivsete tulevikuootuste kasvu, samas suurendab finantsjärelevalvelist vastutust krediidiasutuste tegevuse ja stabiilsuse osas. Usun, et finantsinspektsioon on siin hästi hakkama saanud. Samuti jaanuarikuul toimunud tormi kahjude hüvitamise tõhusale korraldamisele kaasaaitamine, väärtpaberituru regulatsiooni hea testimine AS-i Hansapank ülevõtmispakkumise raames, mitmed edukad uute emitentide lisandumised Tallinna Börsile - kõik need on positiivsed näited finantsturul kehtivate regulatsioonide toimimisest ning sellest, et finantsinspektsioon on püstitatud ülesannetega hästi hakkama saanud,' märkis rahandusminister.

Rääkides finantsinspektsiooni tegevusest käesoleval aastal, märkis inspektsiooni juhatuse esimees Raul Malmstein, et finantsinspektsioon tahab oma tegevusega ka edaspidi kaasa aidata sellele, et Eesti finantssektoris valitseks jätkuvalt tihe konkurents, et finantsteenused areneksid dünaamiliselt ja et finantsteenuste tarbijate võimalused ning teadlikkus järjest avarduksid.

Finantsinspektsioon loodab veel sel aastal käivitada avalikkusele suunatud tarbijaveebi, mille abil tahetakse tõhustada tarbijate koolitamist finantsteenuste kasutamise eri aspektide osas.'

Lisaks otsustas finantsinspektsiooni nõukogu suunata finantsinspektsiooni 2005 a. tegevustulemi reservi, et vajaduse korral tagada finantsinspektsiooni suutlikkus finantssektori järelevalves võimalike tõusetuvate probleemide lahendamisel.

Finantsinspektsiooni tulude - kulude aruannet auditeeris AS Deloitte Audit Eesti ja inspektsiooni aastaaruanne on alates 3. aprillist <#finantsinspektsiooni veebilehel=http://www.fi.ee>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing