PM: Pärnu linnavalitsuses käärib

28. märts 2006, 08:36

Pärnu linnavalitsuse kolinal langev maine on pannud poliitikud tõsiselt kahtlema keskerakondlasest linnapea Märt Viisitamme juhivõimetes.

Reformierakond, kes on Pärnus opositsioonis, kritiseeris eile teravalt linna juhtimist ja linnapead, kirjutab Postimees.

Pärnu reformierakondlaste juht Väino Hallikmägi ütles, et Pärnu juhtimisest on tehtud farss ning kogu linnavalitsus on saanud naerualuseks. 'Valesti tehtud asju on siin olnud järjest, näiteks linnavalitsuse ja osakondade polikliinikusse kolimise või munitsipaalpolitsei loomise otsus,' loetles ta.

Linnavolikogu respublikaanist esimees Ahti Kõo kinnitas, et ka talle teeb muret olukord linnas, sest ta tunneb kaasvastutust. Kõo hinnangul pole pärast opositsiooni tähelepanu juhtimist enam tegemist pelgalt ajakirjade või telesaadetega, kus on linnajuhtimist naeruvääristatud.

Seis linnajuhtimises pole Kõo arvates siiski nii hull, et üks või teine koalitsiooni osapool tormaks mingi uue võimu moodustamiseks opositsiooniga läbi rääkima. «Küll on see signaal, et koalitsioon peab tõsiselt küsimust arutama ja otsustama, kas me läheme vanaviisi edasi või muudame oma käitumises midagi,» rääkis Kõo.

Kõo lisas, et muutused on siiski vältimatud, sest praegu on nii, et kui öeldakse 'Pärnu linnapea', järgneb alati ämbrikolin.

Viisitamm ütles, et Kõo pole linnavalitsuse poole pretensioonide ega küsimustega pöördunud ja kui koalitsiooninõukogu peaks kokku tulema, loodab ta probleemidest täpsemalt kuulda.

Võimuliidu lagunemist Viisitamm siiski ei usu, vaid loodab, et kõik osapooled on huvitatud koalitsioonileppe elluviimisest. Pärnus on praegu võimul Keskerakonnast, Res Publicast, Isamaaliidust ning Rahvaliidust koosnev koalitsioon.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing