SLÕL: Meri matus oli Eesti suurim teleülekanne

28. märts 2006, 07:50

Kolm tundi kestnud reportaaž Lennart Meri viimselt teekonnalt oli Eesti Televisioonile senistest ülekannetest suurim.

Et enda majas tehnikat nappis, laenati seda juurde kolleegidelt Eestist, Lätist ja Rootsist, kirjutab SL Õhtuleht.

'Eksriigipea matusetseremoonia näitamine oli telekanalile erakordne,' tunnistab ETV juhatuse esimees Ainar Ruussaar.

ETV on näidanud otsepilti 2002. aasta Eurovisioni lauluvõistluse finaalist, on teinud laulupidude ja spordivõitluste otseülekandeid, kuid pühapäevase ettevõtmisega ei anna neid Ruussaare sõnul võrrelda.

Pikka otsesaadet tegi ETV viie liikuva ülekandejaamaga, 41 kaameraga ja kahe liikuva satelliidijaamaga, millega edastati pilt telemajja.

'Rootsi andis kaks ja Läti ühe saatebussi. Eestist küsisime juurde niinimetatud Killandi bussi,' selgitab ETV pressiesindaja Toomas Luhats. Lisaks andis ühe satelliidijaama Levira.

Telepilti näitasid ka neli kaamerat kraanadel: Kaarli kiriku ees, Vabaduse väljakul, presidendilossi ja 'Russalka' juures. 'Kraanasid laenasime juurde kolm,' ütleb Luhats.

Nappus oli ka operaatoritest. Kümnest paigast kesklinna ja Kadrioru vahel pidid ülekannet tegema 30 kaamerameest. ETV enda rahvale kutsuti appi vabakutselised, kuid ikka oli kitsas käes. 'Panime siis Kaarli kirikus töö lõpetanud operaatorid bussi ning sõidutasime Kadriorgu,' räägib Luhats.

ETVst oli pühapäevasele riiklikule matusele akrediteeritud üle 160 inimese. Kaudselt töötas ülekande ja erisaate heaks umbes 200 teleinimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing