Pikkade veokirongide katse õnnestus

ÄP 29. märts 2006, 00:00

Eksperimendi eesmärgiks oli kontrollida üle 150 m3 mahutavusega veokite manööverdusvõimet ja vastavust Eesti teeoludele, vahendas Eesti Logistikaühingu liige Illimar Paul.

Järgmisena kaalutakse eksperimentaalveo läbiviimist ka Paldiski ja Muuga sadamaid Venemaa piiripunktidega ühendavatel marsruutidel.

"Enne uue marsruudi katsetamist analüüsivad politsei, maanteeamet ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium salvestatud videomaterjali," selgitas Paul.

Põhjus, miks katse tehti, on soov suurendada transiitkaupade nomenklatuuri.

Nimelt imporditakse Venemaale kallihinnalisi kulutuskaupu maksimaalse mahutavusega autorongidega, mille liiklemine Eesti teedel pole seni võimalik olnud, ka tasuliste erilubade alusel mitte.

Pauli sõnul on riik huvitatud konteinervedudel põhineva transiidimahu kasvatamisest, piiramaks Eesti sõltuvust naftasaaduste transiidist. Võimalust uute töökohtade loomisel näevad selles ka kohalikud omavalitsused.

Katsesõitude õnnestumise korral jätkatakse ettevalmistustega kõnealuste autorongide lubamiseks Eesti teedele tasuliste erilubade alusel. Katsesõidu läbiviimiseks vajalikud veoload maksid Pauli sõnul ligi 3000 krooni. Proovisõidu teostas Eesti logistika ja transiidi edendamise agentuur Transestonia OÜ. Eksperimenti jälgisid nii maanteeameti, politsei kui ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi spetsialistid.

Koos uue tollideklaratsiooni töötlemise süsteemiga COMPLEX rakenduvad alates 1. maist uued, ühenduse tolliseadustiku rakendussätete lisale 38 (vt komisjoni määrus (EÜ) nr 2286/2003) vastavad maksuliigid (tollideklaratsiooni lahter 47).

Uusi maksuliike on võimalik näha Eesti Tollitariifistikus (ETT) maksude arvutamise päringus.

Vaata ka: http:://www.emta.ee -> ETT

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing