Riiulite ümberpaigutus andis lattu ruumi juurde

ÄP 29. märts 2006, 00:00

Et süsteeme laos tuleb muuta, võis ennustada juba paar aastat tagasi, kui käive stabiilselt iga aasta ligi 20% kasvama hakkas.

"Kuna ladu oli ülekoormatud, kaupa liiga palju, vajasime efektiivsuse kasvatamiseks muudatusi. Leidsime, et just riiulite süsteemi ümberpaigutus võimaldab meil saavutada olemasoleval pinnal alusekohti juurde ehk piltlikult öeldes üritasime suuri kulutusi tegemata lao võimekust säilitada," selgitas Mecro ASi logistikajuht Alo Bernstein.

Tulemus - 500alusekohaline võit 2000 m2 suuruses laos - on igati hea saavutus. Muudeti ka aadresside süsteemi. Kui enne olid vaid peen- ja varuosakaubad laos adresseeritud, siis nüüd on aadress juba kõikidel kaupadel.

Lisaks riiulite ümberpaigutusele oli vaja ümber paigutada ka lao valgustussüsteemid, samas tuletõrjesüsteemid, soojapuhurid ning elektrikilpide asetus jäid endisele kohale.

Samuti rajati uus laadimissild, mis läks koos betoneerimistööde ning asfalteerimisega maksma ligemale 300 000 krooni.

Kuna ladu asub maapinnaga ühel tasapinnal, on laadimissild ise rajatud süvendisse, kõik selleks, et kaupade veokile ladustamine sujuvalt toimiks.

Lõplik kokkuvõte, kui palju ümberpaigutus ettevõttele kasu tõi, selgub sügisel, kui uuendusest on aasta möödas.

Selge on aga see, et laopinna nappuse tingimustes ja eriti veel Tallinnas, tuleb iga ruutmeeter maksimaalselt ära kasutada. Alo Bernsteini sõnul seisavad järgmised suuremad muudatused ees arvatavasti 2007. aastal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing