Börsiülevaade: eurotsooni aktsiate ostmine võib olla mõistlik

29. märts 2006, 09:58

Väärtpaberite ostmisel on tähtis jälgida, mis valuutas on see noteeritud. Näiteks dollari langus euro suhtes võib ära süüa arvestava osa USA aktsiate tõusust.

Eurotsooni majandus on viimase poolaastaga näidanud kosumise märke. Intressid on hakanud vaikselt tõusma ning investorite huvi eurode vastu on kasvanud.
Seetõttu tundub eurodesse investeerimine (euros noteeritud väärtpaberitesse) olla mõistlik. Lisaks eurotsoonile on euroga seotud ka Baltimaade valuutad.

FX-Week nädalabülletäänis ootavad analüütikud eurole küllaltki tugevat aastat.
Nii näiteks võiks USA dollar analüütikute hinnangul odavneda järgneva kaheteist kuuga euro vastu 4,5% ja Inglise nael 2,2%. Samas Jaapani jeen peaks Euroopa ühisraha suhtes kallinema 3,1% ja Shveitsi frank 2,1%.

Seega võib USA aktsiate 5% tõus järgneva aasta jooksul tähendada Eesti investorile, et kroonides pole ta võitnud midagi.
Samas oleks see 2005. aastal tähendanud 17% portfelli kosumist (5% aktsiatõus + 12% dollari kallinemine).

Samas ei maksa unustada, et tegu on prognoosidega.
Näiteks usub, et Dresdner, et aasta pärast saab euro eest koguni 1,4 dollarit (11,18 krooni dollar), kuid HBos Treasury, mis on senini aastaseid prognoose kõige täpsemalt teinud, 1,08 dollarit (14,49 krooni dollar).

Kokkuvõttes tasub aga alati arvestada, mis valuutas noteeritud aktsiatesse sa investeerid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing