Fazer Eesti käive suurenes aastaga 44 miljoni krooni võrra

29. märts 2006, 16:43

Pagaritoodete tootja ning toitlustusteenuste pakkuja Fazer Eesti AS käive suurenes eelmisel aastal 17% ehk ligi 296 miljoni kroonini.

Ettevõtte kasum oli 7,3 miljonit krooni.

Fazer Eesti AS tegevdirektori Lauri Liipa nimetab ettevõtte majandustulemusi väga headeks.

'2005 aasta oli edukas nii meie pagaritööstusele kui toitlustusteenuseid pakkuvale üksusele. Eelmisel aastal edukalt läbi viidud kaubamärgi uuendused ning turule toodud uudistooted on veelgi kasvatanud ettevõtte konkurentsieeliseid,' rääkis Liipa.

Fazer on saavutanud Eestis turuliidri positsiooni pagarikodade valdkonnas. Eelmise aasta lõpuks oli Fazer Pagaritel 33 pagarikoda suuremates jaekauplustes, millest 9 lisandus eelmisel aastal. Toitlustusteenuste pakkuja Fazer Amica suurendas eelmisel aastal filiaalidevõrku 54ni, pakkudes nüüdseks juba üle poole miljoni sooja toidu portsjoni kuus.

Eelmise nädala lõpul avaldatud Fazer Grupi majandustulemused näitavad, et kontserni müügikäive kasvas möödunud aastal 7,6%, ulatudes 986,3 miljoni euroni (15,3 miljardit krooni). Kasum oli 38,2 miljonit eurot (595 miljonit krooni).

Eelmine aasta oli Fazer Grupile oluline just investeeringute poolest, millega tahetakse luua kindel alus Fazeri kaubamärkide stabiilsele edule välisturgudel.

'Fazer Grupi pikaajalise kasumlikkuse üheks olulisemaks teguriks on kõikide divisjonide müügimahtude suurenemine. Oleme veendunud, et aktiivne tegevus nii suurematel kui ka kasvavatel turgudel on kindlaks edu pandiks,' ütles Fazer Grupi president Berndt Brunow.

Fazer Grupp sai alguse 1891. aastal asutatud perefirmast. Ettevõte tegutseb täna üheksas riigis ning pakub toitlustusteenust ning pagari- ja kondiitritooteid. Fazer Amica tegutseb Põhjamaades, Eestis ja Lätis ning on piirkonna juhtivaks toitlustusettevõtteks. Fazer Pagarid on esindatud Soomes, Rootsis, Venemaal, Eestis, Lätis ja Leedus. Candyking on lahtiste maiustuste turuliidriks nii Põhjamaades kui Suurbritannias. Fazeri kõige olulisem sidusettevõte on Põhjamaade juhtiv maiustustetootja Cloetta Fazer AB. Kontsern annab tööd ligikaudu 14 800 inimesele.

Fazer Eesti AS on asutatud 1993. aasta aprillis. Täna töötab Fazer Eesti AS neljas tulemusüksuses (Fazer Pagarid, Fazer Amica, CloettaFazer ja Candyking) ligi 900 inimest. 2005. aastal tootis Fazer Eesti ca 8075 tonni pagaritooteid, mis on saadaval kõigis jaekettides ja suuremates kauplustes üle Eesti. Lisaks sellele töötavad 33 Eesti suuremas jaekaupluses Fazeri pagarikojad, kus küpsetatakse kohapeal ahjusooje ja värskeid pagaritooteid. Fazer Pagarid on Eesti Toiduainetetööstuse, Eesti Leivaliidu ja Eesti Rukkiseltsi liige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing