Gross teeb kaupluse Jõgevale

29. märts 2006, 14:17

Rakvere suurärimehe Oleg Grossi kauplusekett OG Elektra on peatselt laienemas Jõgevale, kirjutab Jõgeva maakonnaleht Vooremaa.

Paar nädalat tagasi ostis Grossile kuuluv firma OG Elektra kohalikult ettevõtjalt Aleksandr Ventšikovilt ära Tähe tänavas asuva Kajaka poe, mis pärast ruumide mõningast ümberehitamist mais taas uksed avab.

Grossi soovist Jõgeva toiduaineturul kanda kinnitada oli ajalehe väitel kuulda juba ammu. Plaan ehitada uus kauplus Suurele tänavale vana kinomaja juurde takerdus paraku detailplaneeringu taha.

„Kuigi linnapea on meie plaanidesse soosivalt suhtunud, on ühe kodaniku kaebus ja sellega kaasnevad bürokraatlikud toimingud krundi detailplaneeringu kinnitamist üha edasi lükanud. Kui siis kuulsin, et sobivas ja sobiva detailplaneeringuga krundil asuv Kajaka kauplus on müügis, tundus see mõistlik ära osta,” lausus Gross.

Kaupluseruumid ehitatakse ümber. Alumise korruse neljasaja-ruutmeetrisest pinnast kolmsada läheb müügisaali ja sada lao alla.

Kaupluseketi Jõgevale laiendamine oli Oleg Grossi sõnul igati mõistuspärane, sest firma kaubaautod sõidavad Jõgevalt nagunii läbi.

Omatoodetud kaupa saab OG Elektra soodsama hinnaga pakkuda kui sisse ostetut ja Gross ei salga, et hindadega ta kohta Jõgeva toidukaubaturul võitma tulebki.

Detailplaneering võimaldab Grossi sõnul olemasolevale kauplemispinnale tuhatkond ruutmeetrit juurde hinnata, juhul, kui see otstarbekas tundub..

Teise kaupluse ehitamisega Jõgevale pole Grossil tema sõnul enam kiiret. Pakilisemaks peab Gross kaupluseketi laiendamist Mustveesse.

Ostu-müügitehingu suurust ei soostunud pooled avaldama.

OG Elektra veerandsajast kauplusest koosnev kett laieneb sel aastal mitte ainult Jõgeva poe, vaid ka Paidesse, Türile ja Tallinna Lasnamäele rajatavate kaupluste võrra. Ühtekokku võib Grossi kaupluste käive omaniku enda hinnangul ulatuda tänavu miljardi kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing