Pentus: häälteostmist peaks hukka mõistma

29. märts 2006, 11:22

Keit Pentuse sõnul peaks häälteostmist hukka mõistma ja selle tõeksosutumise korral tuleks Oleg Rebane linnavolikogust tagasi kutsuda, kirjutab etv24.

'Kui see häälte väidetav ostukatse peaks tõsi olema, siis arvan, et Res Publica peaks oma volikogu liikme Oleg Rebase volikogust tagasi kutsuma,' ütles Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus täna Terevisioonile.

'Sellisel juhul plaanivad nad (Res Publica) väga tõsiselt seda, kas Oleg Rebane peaks kuuluma Res Publicasse või mitte,' lisas reformierakondlane.

Pentus polnud aga nõus viisiga, kuidas väidetav häälteostmine avalikuks tehti.

'Ei ole mõtet tulla jutuga, et juriidiliselt on kõik korras - moraalselt ei ole salajane lindistamine korrektne', viitas Pentus ajalehes Kesknädal avaldatud juhtumile, kus keskerakondlane Tõnis Bittman salvestas varjatult kohtumist Res Publica liikme Rebasega, kus viimane olevat pakkunud Bittmanile raha ületuleku eest.

Opositsioon heidab linnapeale Jüri Ratasele ette kavandatavat tehingut Harju tänaval asuvate kruntide ostmiseks 150 miljoni krooniga, mis on eksperthinnangust oluliselt kõrgem.

'Tasub sellele tähelepanu juhtida ja loota, et ka Keskerakonnas on südametunnistusega inimesi,' jäi Pentus napisõnaliseks täna pärastlõunal kell 16 toimuva umbusaldushääletuse õnnestumise suhtes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing