Tõrukese lasteaia salmonelloosipuhang ei tulnud Talleggi munadest

29. märts 2006, 10:25

Veterinaar- ja toiduameti kinnitusel olid Rae vallas Tõrukese lasteaias omleti valmistamiseks kasutatud Talleggi munad salmonelloosivabad.

Rae vallavanem külastas Talleggi lindlat ning lubas taastada munatarned.

ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm saatis küllakutse ka Tõrukese lasteaia personalile ja lastele, et ka nemad võiksid veenduda toodete ohutuses.

'Tõrukese lasteaia ostetud munade päritolu oli võimalik saatelehtede järgi kindlaks teha kuni konkreetse lindlani välja. Samasse partiisse kuuluvaid mune kontrolliti vastavalt reeglitele ka enne müüki korduvalt. Pärast salmonellajuhtu lasteaias võtsime spetsiaalsed lisaproovid nii lindlatest kui ka munapakkekeskusest. Kõik proovid olid korra,' ütles Soorm.

Eile kohtusid Soorm ning Rae vallavanem Raivo Uukkivi, et vestelda munatootmisest ning edasisest koostööst. Raivo Uukkivi külastas ka Talleggi Kulli farmi, mis asub Rae valla territooriumil.

'Veendusin, et Talleggi hügieeni- ning haiguste kontroll on tõesti väga range. Jüri Tõrukese lasteaed ning kõik teised meie valla haridusasutused ilmselt jätkavad Talleggist, kui range enesekontrolliga tootjalt, munade ostmist. Ka täna silmasin maksmisele saadetavate arvete hulgas Talleggi nime. Kuna Veterinaar- ja toiduamet on meile samuti kinnitanud ranget kontrolli Talleggis, siis oleme seisukohal, et kindlasti on ohutum osta suurelt tegijalt kui turult,' lausus Raivo Uukkivi.

Talleggi linnukasvatusdivisjoni direktor-peaveterinaararst Lauri Kallikorm rõhutas, et Talleggi broileri- ja munafarmid on täiesti erinevad tootmisüksused, millel puudub omavahel väikseimgi kontakt.

'Talleggi munatootmises pole olnud salmonellat mitte kunagi,' lausus ta.

Kallikormi sõnul on hügieeninõuded viidud maksimumini. Lisaks pidevatele lindlate pesemistele ja desinfitseerimistele, võetakse neist regulaarselt ka hügieeni- ning puhtuseproove. Lihalt ja munadelt võetakse enne müüki jõudmist igas tootmisetapis vähemalt üks-kaks proovi. Neid uuritakse Talleggi laboratooriumis ning veterinaar- ja toiduameti laboratooriumis.

'Ohtliku toote müükisattumine on välistatud,' kinnitas Kallikorm.

Eelmisel nädalal šokeeris avalikkust teade, et Jüri asuvas Tõrukese laseaias haigestusid salmonelloosi 64 last ja kuus täiskasvanud. Tookord kahtlustas lasteaed, et haigusepuhang võis alguse saada Talleggi munadest tehtud omletist. Veterinaar- ja toiduameti ja tervisekaitseinspektsioon tookord väidet ei kinnitanud, vaid lubas teostada ekspertiisi.

<#Lähemalt Tõrukese lasteaias juhtunust vaata>>>=http://www.aripaev.ee/3161/uud_uudidx_316108.html>

AS Tallegg on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HK Ruokatalo kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 8,1 mln broilerit, tootis 78 mln muna ning müüs 15 578 tonni linnuliha ja linnulihatooteid. ASi Tallegg 2005. aasta käive oli 463,5 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 540 inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing