Ossipenko saab Kohtla-Järvelt tänavu rohkem raha kui mullu

Villy Paimets 30. märts 2006, 00:00

Veebruaris kirjutas Äripäev, kuidas Ossipenko firma N&V on viimastel aastatel võitnud pea kõik hanked. Iga Kohtla-Järvele makse maksev linnakodanik annab piltlikult öeldes iga kolmanda krooni Ossipenkole. Viimase viie aastaga on endine Jõhvi politseikomissar linnalt saanud 139 miljonit krooni. Linn kogub maksudest aastas veidi üle 100 miljoni krooni.

Kohtla-Järve linnavalitsuse andmetel on Ossipenko ettevõte AS N&V selle aasta esimese kahe kuuga linnalt saanud 8,25 miljonit krooni, eelmise aasta viimase kahe ja poole kuuga maksti firmale 6,45 miljonit krooni.

Suurim hüpe on toimunud tänavapuhastusele minevates summades, kuid võib-olla on asi lihtsalt selles, et Kohtla-Järvel tuli suurem lumi maha alles selle aasta alguses. Talvel käis ka tänavate kapitaalremont: eelmise aasta viimastel kuudel remonditi linnatänavaid 2,3 miljoni krooni eest, selle aasta alguses 1,5 miljoni eest.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov ütles, et ta täpselt ei tea, miks need summad kasvanud on. "Tõesti ei tea," naeris Solovjov. "Peaksin seda natukene uurima. Aga võib-olla tõesti olime neile natukene võlgu ja me tegime uue lepingu ka." Küsimusele, kas tõesti saab talvel teede kapitaalremonti teha, vastas Solovjov, et ilmselt on need ikkagi võlgnevused eelmisest aastast, mida praegu likvideeritakse.

Ärimees Nikolai Ossipenko ise ei soovinud teemat kommenteerida. "Vaadake riigihangete registrist, seal on kõik kirjas," ütles ta vaid ning lisas, et ei soovi kommentaari anda, kuna Äripäev avaldas temast foto, mis põhjustas talle hingepiinu.

Tööd on Ossipenko firmal ennegi tegemise käigus kallimaks muutunud. Märtsi alguses tekkis probleem Ossipenkole kuuluva prügiveofirma OÜ Ekovir ja ASi Eesti Põlevkivi vahel. Nimelt korraldas Eesti Põlevkivi eelmise aasta septembris konkursi kogu kontserni ettevõtete prügiveofirma leidmiseks, konkursi võitis Ekovir, kes pakkus teistest märgatavalt soodsamat hinda. 30. septembril allkirjastati ka leping. Selle aasta veebruari alguses teatas Ekovir, et prügivedu kallineb 18%. Hinnatõusu põhjendas Ossipenko ettevõte 1. jaanuaril suurenenud saastetasudega, mistõttu kallinesid ka jäätmete ladustushinnad Uikala Prügilas.

Asja muudab kurioosseks see, et saastetasude kerkimine oli ammu teada, ning asjaolu, et nimetatud prügilast kuulub Ossipenkole 12,5protsendine osalus. 3. märtsil teatas Ekovir Eesti Põlevkivile, et lõpetab lepingu. "Oleme sunnitud meievahelise lepingu lõpetama, kuna meil puuduvad võimalused teie jäätmekäitlust doteerida," seisis lepingu lõpetamisest teatavas kirjas.

Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Mati Jostov ei soovinud eile sel teemal rääkida. "See on meie tootmise juures nii väike asi, et ma nii väikeste asjadega ei tegele," ütles Jostov ning soovitas selle teemaga firma keskkonnajuhi poole pöörduda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing