EPL: Werolist on huvitatud Eesti Energia

30. märts 2006, 07:13

Eesti Päevalehe andmetel on Eesti Energia ja Kalev mitme firma hulgas, kes on näidanud huvi õlitootja Werol Tehased omandamise vastu.

Põllumajandusministeerium kuulutas Weroli aktsiate enampakkumise välja eelmisel nädalal.

Eesti Energia teatel on firma taastuvenergia üksus kaalunud pakkumise tegemist Weroli aktsiate ostuks. 'Meie huvi piirdus ühe osaga antud projektis – biokütuse tooraine tootmine. See on üks paljudest taastuvelektri ja üldse taastuvenergia tootmise võimalustest,' ütles Eesti Energia taastuvenergia üksuse juht Raimo Pirksaar. 'Olles põgusalt tutvunud materjalidega, ei paista see aga eriti perspektiivne,' lisas ta.

Kalev on viimasel ajal tootmisettevõtteid kokku ostnud, omandades küpsisetööstuse Järle ja leivatootja Vilma. Huvi Weroli vastu võib olla seotud kontserni laienemisplaanidega.

Samas huvitub Werolist ka Kalevi endine aktsionär Priit Kotkas, kelle firma Kommivabrik müüb Maiasmoka kaubamärgi kondiitritooteid.

Lisaks hoiab Werolil silma peal ärimees Rein Kilk, kelle Lõuna Toiduainetööstuse kontsern omandas hiljaaegu 70 miljoni krooni ulatuses võlanõuded Weroli vastu.

Veel huvitub Werolist Tartu Veski, kus enamusosalus kuulub firmale Tiigi Keskus, mille omanikud on Romet Puhk, Rene Puhk, Uuno Lausing ja Maimo Ennok. Tiigi Keskus tegi hiljaaegu kõrgeima (27,1 miljoni kroonise) pakkumise Eesti Viljasalve enampakkumise konkursil.

Werol on silme ees ka firmal Oilseeds Trade, mille tegevusalaks on äriregistri andmetel teravilja ja õlikultuuride seemnekaubandus ning mille omanik ja juht on Veikko Vahar. Vahar töötas veel umbes poolteist aastat tagasi Weroli finantsjuhina.

Werol huvitab ka ekshansapankurite Tarmo Rootemani, Kalle Kiigske, Sven Soomuste ja Mart Toomingu investeerimisfirmat United Partners. Kiigske sõnul hoitakse firmal silma peal ühe kliendi huvides.

Välisettevõtetest väärib mainimist Weroli äripartneri Leedu VP Marketiga ühte kontserni kuuluv Tikras Kelias, keda Weroli aktsiad samuti huvitavad.

Biodiesel pole firma juhi Aigar Ojaotsa kinnitusel Weroli omandamisest huvitatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing