Eesti Energia makstab nõukogu liikmeile tasu kohalkäimise eest

30. märts 2006, 14:21

Eesti Energia nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa sõnul sõltusid nõukogu liikmete tasud eelmisest aastast kohalkäimisest ja olid seetõttu kordades erinevad.

Täienduseks täna Äripäevas ilmunud artiklile Eesti Energia juhatuse ja nõukogu liikmete 2005. aasta tasudest rääkis nõukogu esimees Urmas Sõõrumaa, et tema annetab juba algusest peale, neljas aasta otsekorraldusega oma esimehe tasu suurperedele elektri eest tasumiseks, iga kuu sada krooni pere kohta. Mullu teenis Sõõrumaa nõukogu juhtimiselt 88 000 krooni.

Põhjus, miks ülejäänud nõukogu liikmetel on erinev tasu ja märksa väiksem kui näiteks Toomas Lumanil (tasu 50 000 krooni) ja Janno Reiljanil (tasu 66 600 krooni), on Sõõrumaa sõnul selles, et nad on kas vähem kohal käinud või liitunud nõukoguga aasta keskel. 'Viimane aasta Eesti Energias makstakse, kuidas kohal käid,' sõnas ta.

Eesti Energia nõukogu liikmeid on praegu kaheksa ja enamuse tasu jäi alla 41 000 krooni. Teiste seas kuulub nõukogusse Riigikogust Meelis Atonen, Mihhail Stalnuhhin ja Tiit Tammsaar, Harju maavanem Värner Lootsmann ja majandusministri nõunik Heido Vitsur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing