Homme lõpeb tulude deklareerimise tähtaeg

30. märts 2006, 11:03

Maksu- ja Tolliamet teatab, et homme 31. märtsil on tulude deklareerimise viimane tähtaeg.

Täna hommikuse seisuga on esitatud 384 529 e-deklaratsiooni. Kokku on esitatud ja sisestatud ligikaudu 445 tuhat tuludeklaratsiooni.

Üle 90 protsendile inimestest, kes deklareerisid oma tulusid läbi e-maksuameti, tagastati tulumaks viie tööpäeva jooksul. Täna hommikuks on enammakstud tulumaksu 293 tuhande deklaratsiooni alusel tagastatud üle 721 miljoni krooni.

Lisaks juhib maksuhaldur tähelepanu, et tuludeklaratsioon tuleb esitada ka siis, kui isik on kasutanud maksuvaba tulu rohkem, kui tal õigus oli, st rohkem kui 20 400 krooni aastas. Sellisel juhul tuleb tasuda täiendavat tulumaksu. Selline olukord tekib tavaliselt siis, kui tulu saadakse mitmest kohast ning mõlemad töökohad on kinni pidanud maksuvaba miinimumini. Samuti peavad tuludeklaratsiooni esitama töötavad pensionärid, kes on teinud maksuvaba tulu arvestamiseks avalduse nii Sotsiaalkindlustusametile kui ka töökohta.

Nendel, kel tuludeklaratsioon esitatud, soovitame jälgida oma personaalset tuludeklaratsiooni juures olevat infolehekülge e-maksuametis, kust saab informatsiooni oma deklaratsiooni esmase kontrolli tulemuste kohta.

Tulude deklareerimist puudutavat info ja abi saab tööpäevadel kella 08.00 - 20.00 infotelefonile 1811 helistades, samuti maksuhalduri koduleheküljelt www.emta.ee ning Maksu- ja Tolliameti piirkondlikest teenindusbüroodest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing