Ravimifirma: Eesti vajab 100 korda enam linnugripiravimit

30. märts 2006, 10:03

Ravimifirma Roche teatel peab Eesti oma elanikkonna kaitseks soetama senisest varust 100 korda suurema koguse linnugripiravimit.

Tänavu veebruari lõpus Eestisse jõudnud esmane kogus riiklikust linnugripiravimi Tamiflu varust oli 3000 doosi. See on sajandik sellest kogusest, mida soovitab riikidel oma elanikkonna kaitseks pandeemia võimaliku puhkemise ees soetada Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO), teatab ettevõte oma pressiteates.

192 liikmesriiki koondav WHO (www.who.int) jälgib igapäevaselt linnugripi arengut üle maailma ning jagab teavet ja suuniseid selle kohta ka oma interneti kodulehel.

Tervishoiugrupp Hoffmann La Roche (www.roche.com) on üks maailma juhtivaid uuringutel põhinevaid tervishoiule orienteeritud ettevõtteid. Roche’i tooted on suunatud haiguste vältimisele, diagnoosimisele, monitooringule ning ravile. Roche on maailmas esikohal diagnostikas, juhtiv vähi- ja siirdamisravimite tarnija ning turuliider viroloogias. 2005. aastal oli ravimite osakonna käive 27,3 miljardit Šveitsi franki ja diagnostika osakonna käive 8,2 miljardit Šveitsi franki. Roche annab tööd umbes 70000 inimesele 150 riigis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing