Wall Streetil ei ole 2,5 miljonit dollarit piisav rikkus

30. märts 2006, 12:15

Wall Streetil ei peeta finantsnõustamise vääriliseks alla 2,5 miljoni dollari (32,6 mln krooni) omanikke, kirjutab MarketWatch.

'Vahe investorite vajaduste ja nõustajate võimaluste vahel aina kasvab,' kirjutas Bostonis asuv analüüsifirma Cerulli Associates. 'Finantsnõustajad ei tegele turu vajadustega, kuigi kasvava varadega investorid vajaksid väga teenust.'

Paljud Wall Streeti firmad ei ole fokuseeritud inimestele, kelle varad jäävad 0,5 ja 2,5 mln dollari vahemiku. Paraku moodustab see segment 10 protsenti kõigist USA kodumajapidamistest, kes on investeerimiseks piisavalt rahakad. Kokku on neil enam kui kaheksa miljardit dollarit raha, kaks korda enam, kui 1989. aastal.

Cerulli Associates ootab, et investeerimisplaneerimine ja toodete müük muutub üha enam standardseks tooteks, mistõttu nõustajatel on üha raskem eristuda muus osas kui nõustamise pakkumises. Kui paari miljoni dollari omanikud tahavad personaliseeritud teenust, peavad nad ootama, et pälvida nõustaja tähelepanu.

'Üldiselt eelistavad madalama puhasväärtusega inimesed anonüümsemat teenusemudelit,' leidis Cerulli analüüs. 'Teise äärmuses on kõrge puhasväärtusega inimesed, kes on rohkem personaalsele nõustamisteenustele orienteeritud.'

Vaesemad miljonäridel on piisavalt varasid ja potentsiaalseid keerukaid vajadusi, mis nõuaksid personaalset kontakti, kuid üha enam informatsiooni on nendele kättesaadav internetipõhiselt.

Probleemiks on see, et Wall Streeti firmad pole võimelised seda gruppi teenindama – kes vajavad tooteid ja teenuseid, mitte ainult ühte või teist.

Merrill Lynchi poliitika on see, et kui investoril on vähem kui 100 000 dollarit internetipõhise teenuse kontol, suunatakse ta automaatselt telefonipanka. Paljudel teistel Wall Streeti firmadel on sama poliitika, mis muutub, kui konto rahajäägi kasvades. 0,5 ja 2,5 mln dollari omanike teenindamiseks võib administratiivpoolel olla vaid üks inimene, samas kui kõrge puhasväärtusega klientide teenindab vähemalt kolm nõustajat.

Võib tunduda rumal küsimus, et kui palju peaks raha olema, et pälvida Wall Streeti tähelepanu. Selleks numbriks on viis miljonit dollarit – vähemalt on see paljude teenuste saamisel miinimumiks. Kõrge puhasväärtusega inimesed, kellel dollareid kontol kaheksakohaline number, saavad sagedasti perekontori tüüpi kohtlemise osaliseks, kus saadakse varade planeerimise, usaldusteenust ja eelistatud investori staatus. Need on investorid, kes said privileegina ligipääsu 1990ndatel aastatel kuumadele internetiaktsiate IPOdele.

USA kodumajapidamisel oli keskmiselt 55 000 dollari suurune puhasväärtus. See on tase, mis pälvib odavamaaklerite, nagu Charles Schwabi tähelepanu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing