'Tervex' ja fitness Saku Suurhallis

Mikk Jürjens 31. märts 2006, 00:00

Harrastussportlased on nädalavahetusel oodatud Saku Suurhalli spordi- ja tervisemessile "Tervex", mille programm ja ekspositsioonid pakuvad aktiivset kaasalöömisvõimalust tervele perele.

Toimuvad erinevad seminarid ning workshop'id. Teada saab isikliku treening- ja toitumisplaani moodustamisest, võimalus on küsida nõu spordialade sobivuse kohta. Spordi- ja sariürituste esindajad tutvustavad võistlustingimusi ja pakuvad üritustele registreerimise võimalust otse messil. Lisaks saadavale informatsioonile on messil võimalik osa võtta mitmetest loosimistest ja auhinnamängudest.

Erinevate seminaride seas on võimalik osaleda fitnessi ja kulturismi maailma parimate hulka kuuluvate Dennis Jamesi ja Ott Kiivikase juhatataval seminaril. Laupäeval kell 11 annab loengu Eesti parim kulturist Kiivikas, sellele järgneb James'i ja All Starsi tippspetsialisti seminar kulturismist, treenimisest, toitumisest ja toidulisanditest.

Kell kolm astub James üles laval, vahepalana Eesti meistrivõistlustele fitnessis ning kell 18.30 toimub Kadrioru Spordiklubis tippkulturisti näidistreening koos infoga treenimisvõtete ja treeningkavade kohta.

Seminarist osavõtt koos näidistreeningul osalemisega maksab 275 krooni.

Tervexil annab publikule fitnessi siinsest tasemest ülevaate Eesti paremik. messi raames toimub Eesti meistrivõistluste fitnessi vabakava finaal.

Fitnessi vabakavaga astuvad sportlased Saku Suurhallis publiku ette kell kolm päeval, ühes Eesti meistrite selgitamisega nii naiste kui ka meeste arvestuses saab laval näha tippkulturisti Dennis Jamesi demonstratsioonesinemist.

Osalejaid on oodata kümne ringis.

"Ala on noor ja eeldab sportlaselt palju, eelistusse satuvad loomulikult varem sportvõimlemisega tegelenud mehed või naised," selgitab Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu president Arnold Tokko.

Fitness koosneb kahest voorust, ühes võrreldakse kehasid, teine on vabakava, mis eeldab võistlejalt sportaeroobilisi võimeid.

Fitness on spordialana tunnustatud alles alates 1996. aastast, Eestis tegeletakse sellega 2002. aastast.

"Noori on vaikselt peale tulemas," tunnistab Tokko. "Kuid ala pole kerge ja kõik võtab aega."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing