Börsiülevaade: kvartali tugevaim Saku Õlletehas

31. märts 2006, 15:24

Esimese kvartali tugevaim aktsia oli Saku Õlletehas, mis tõusis kolme kuuga 12,1%, tasemeni 10,75 euroni (168,20 kroonini).

Aktsia hinnarallit toetas õlletehase otsus tõsta dividendimakset 7 kroonilt rekordilise 10 kroonini aktsia kohta. Lisaks tuldi välja ka suhteliselt tugevate neljanda kvartali tulemustega.
Ettevõtte käive kasvas 23% ja kvartali puhaskasum 5,6 miljonilt 11,4 miljoni kroonini.
Kuna Eesti õlleturg on suhteliselt hästi paika loksunud ning õllemahtude kasv aeglane on õlletehas tähelepanu alla võtnud teised joogitooted, millega suuremat kasumit genereerida.
Tegemist on praegu ainukese börsiaktsiaga, mis on hetkel oma ajaloo kõrgeima taseme juures.

Mõõduka tõusu (9,2%) on läbinud ka möödunud aastal börsil seitsmekordse hinnahüppe teinud Baltika. Täna sulgus aktsia 14,2 eurol (222,18 kroonil).
Baltika strateegia jaekaubanduskontserniks saamisel on kandnud vilja, kuid see pole pannud neid veel loorberitele puhkama. Tänane Äripäev tutvustas Baltika laienemisplaane Ukrainas, mille osakaal moodustab hetkel jaemüügis 18%. Samas peaks Baltika poodide arv Ukrainas käesoleval aastal kasvama kaheteistkümnelt üheksateistkümneni, mille tulemusena võiks riik kiiresti tõusta Baltika kõige tähtsamaks turuks.

Eesti Telekom on tõusnud kolme kuuga 4,6% ja jõudnud viimase kümne kuu kõrgeimat taset tähistava 7,95 euroni (124,39 kroonini).
Telekomifirmat on toetanud suuromanik TeliaSonera, mis on sel aastal juba kahel korral suurendanud Eesti Telekomis oma osalust.

Põhinimekirja suurim langeja on Tallinna Kaubamaja, mis on taandunud kvartaliga 12,9% ja vajunud 19,50 euroni (305,11 kroonini).
Kaubanduskontserni hinnalanguse ajaks ma aktsia madala likviidsuse ja kasumivõtmise kraesse. Möödunud aasta oli Tallinna Kaubamaja oma 206 protsendise tõusuga Baltika järel teine tegija.

Norma aktsia kvartalikaotus jäi 8,5protsendiseks (6 eurot = 93,88 krooni). Ohutusrihmade tootja aktsialanguse taga on jätkuvalt halvenevad majandustulemused.

Kokku tõusid esimeses kvartalis Tallinna börsil kuue ja langesid kaheksa aktsia hinnad. Merko Ehituse aktsiahind jäi muutumatuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing