EPL: Sebe loobub Harjumaa bussiliinidel sõitmisest

31. märts 2006, 07:21

Kolm kuud reisijaid vedanud Sebe ei taha kahjumiga töötavaid Harjumaa bussiliine.

'Kui järgida ametiühingu kollektiivlepingut ja Eesti seadusi, siis pole võimalik Harju maakonnaliinidel sõita,' tunnistas ASi Sebe tegevjuht Riivo Seppar Eesti Päevalehele.

Kolmekuuline Harjumaa kommertsliinide teenindamine lõppes bussifirma jaoks sellega, et 2. aprillist lõpetab ta Harjumaa ühistranspordikeskusega nelja liini teenindamiseks ja kaheks aastaks sõlmitud liinilepingud.

Õnneks reisijad ei kannata, teised vedajad on nõus liinide teenindamise enda kanda võtma.

Seppari sõnul pole tegu läbikukkumisega, sest liinide riigihankekonkursil osalemiseks on saadud häid kogemusi. Küll aga soovis Sebe, et ühistranspordikeskus hakkaks teadvustama bussiliikluse olukorda Harjumaal.

Seppari sõnul saavad bussijuhid tunnis 30 krooni palka, millele lisandub 16-kroonine lisatasu. See aga ei motiveerivat juhte ausalt tööle ning osa piletitulust rändab nende taskusse. Omalt poolt soodustab sellist tegu ka reisija, kes bussijuhilt piletit ei nõua.

Reisijad on aga kurtnud ühistranspordikeskusele, et Sebe bussid ei pea sõidugraafikust kinni. Seppari selgitust mööda ei saagi seda ühistranspordikeskuse paikapandud pingelise sõidugraafiku tõttu teha, kui bussjuht peab kõigile pileteid trükkima. Nõutava teabega pileti trükkimine võtab aga omajagu aega.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing