Leedu peaminister teatas eile ametlikult Mazeikiu Nafta taasriigistamise võimalusest

Annika Matson 31. märts 2006, 10:00

Leedu peaminister Algirdas Brazauskas teatas eile ametlikult võimalusest, et Leedu naftatöötleja Mazeikiu Nafta taasriigistatakse.

Leedus oodatakse, et täna Vilniuses viibiv Jukose president Steven Theede allkirjastab riigiga kokkuleppe Jukose osaluse müügiks Leedu riigile, ütles Leedu majanduslehe Verslo Ziniose ajakirjanik Linas Kmieliauskas Äripäevale.

Analüütikud ootavad, et Leedu riik müüb pärast taasriigistamist osaluse edasi. Kõige tõenäolisema Mazeikiu osaluse ostjana on välja käidud Kasahhi firma KazMunaiGaz.

Praegu kuulub Leedu valitsusele firmas 41%. Kui valitsus omandab ka Jukose osaluse, on perspektiivis võimalik uuele investorile müüa kuni 95% osalus Mazeikiu Naftas.

Eile langes Mazeikiu Nafta aktsia päevasiseselt enam kui 4 protsenti. Päeva lõpetas aktsia 0,22 protsenti minuses ja maksis 9,3 litti.

Reuters vahendas Vene uudisteagentuuri Interfaxi teadet, et Vene kohus keelas Mazeikiu Nafta Vene suuromanikul Jukos müüa ettevõtte väljaspool Venemaad asuvaid varasid pankroti protsessi jooksul. Leedu pressi andmetel ning juristide kinnitusel ei mõjuta keeld Mazeikiu Nafta müüki, kuna Mazeikiu Nafta kuulub juriidiliselt Hollandis registreeritud ettevõttele YUKOS International U.K. ja Venemaa peaks müügi keelustamiseks saama selleks loa nii Hollandis Amsterdami kui ka Leedu kohtuinstantsidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing