SLÕL: Teine äpardus nädala jooksul: Estonian Airi lennuk täitus enne starti suitsuga

31. märts 2006, 08:14

Kui reedel pidi Estonian Airi lennuk ühe rikki läinud mootori pärast kohe tagasi pöörduma, siis eile täitus lennukisalong enne starti õlivinguga.

Reisijad olid eile hommikul kella poole kaheksa paiku asunud juba Oslosse sõitva lennuki pardale, kui salongi hakkas ootamatult sisse ajama suitsuvingu. Inimestel paluti pardalt lahkuda, kirjutab SL Õhtuleht.

Lennuk võeti liinilt maha ja asendati kell 12.50 Tallinnast Stockholmi lendama pidanud lennukiga. 'Lennukit vahetati tehnilistel põhjustel,' selgitab Estonian Airi turundus- ja avalike suhete direktor Maris Kivi. 'Täpsemalt oli põhjuseks see, et lennuki mootori käivitamisel sattus õli põlemise suits ventilatsioonisüsteemi. See lennuk ei saanud enam lendu jätkata ja Oslo reis toimus asenduslennukiga.'

Asenduslennukiks valiti pärastlõunal Stockholmi lendama pidanud õhusõiduk seetõttu, et Rootsi sõitjaid oli kõige lihtsam viia sihtpunkti teisi lennuliine kasutades.

Et reedel rivist välja langenud lennukit polnud eile hommikuks veel töökorda saadud, põhjustas veel ühe lennuki angaari jäämine doominoefekti terve ülejäänud päeva sõiduplaanis.

'Ta lõi rotatsiooni paigast ära,' selgitab Maris Kivi, miks hilinesid Frankfurdi ja Kopenhaageni liinilennud. Graafikus ei püsinud ka Londoni lend. Peaaegu pool päeva pidid oma tellimuslendu ootama Sharm El Sheiki puhkusele sõitjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing