Tartu sõlmis kollektiivlepingud

31. märts 2006, 16:56

Tartu linn sõlmis Kultuuritöötajate Ametiliitu kuuluvate Tartu kultuuritöötajatega 2 uut kollektiivlepingut, mis pakuvad töötajatele soodsamaid töötingimusi.

'Pean nende lepingute sõlmimist väga oluliseks,' ütles abilinnapea Georg Aher, 'need näitavad nii tööandja kui töövõtja head tahet läbi rääkida ning kompromisside kaudu jõuda mõlemaid pooli rahuldavale tulemusele.'

' Linna poolt vaadates on oluline, et me saime töötajatele pakkuda soodsamaid töötamise tingimusi kui seadused ette näevad,' kinnitas Aher.
Tartu Oskar Lutsu nimelise Linnaraamatukogu, Tartu Linnamuuseumi ja Tartu Mänguasjamuuseumi juhtidega sõlmitud kollektiivlepingus sätestati asutuste töötajate palga alammäärad, samuti muudeti lepingus mitu palgaküsimustega seotud punkti töötajatele soodsamaks. Näiteks makstakse lepingu kohaselt kultuuritöötajatele puhkepäeval tööloldud aja eest lisatasu 75% tema palga määrast, kuigi palgaseadus näeb ette vaid 50% lisatasu.

Tartu I Muusikakooli, Tartu II Muusikakooli ja Tartu Lastekunstikooli töötajatega siiani kollektiivlepingut sõlmitud ei olnud. Kuna Ametiliit selleks ettepanekut ei esitanud, ei sätestanud kollektiivleping palga alammäärasid, küll aga muudeti töötajatele soodsamaks töölepingu lõpetamise kord ning puhkuse kestus. Näiteks sätestab leping muusikakooli kontsertmeistrite põhipuhkuse kestuseks 56 kalendripäeva Vabariigi Valitsuse määruses ette nähtud 42 päeva asemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing