Tippametnikud teenisid sadu tuhandeid

Villy Paimets 03. aprill 2006, 00:00

Sissetulekute poolest reastatud riigipalgaliste edetabelis on aga valdavalt ametnikud - kantslerid ja asekantslerid. Esimese 20 sekka kuulub vaid neli poliitikut, peale presidendi põllumajandus-, regionaal- ja keskkonnaminister.

Naiste edetabelit juhib põllumajandusminister Ester Tuiksoo, talle järgnevad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske ja sama ministeeriumi asekantsler Signe Ratso.

Esimese 20 seas on vaid kolm ministrit ning see, et nende seas pole ei Ansipit ega Savisaart, on vaid seetõttu, et mullu aprillis vahetus valitsus ning paljud tähtsad poliitikud vahetasid ametit.

Näiteks nii kultuuri- kui ka välisministrina ametis olnud Urmas Paet teenis mullu 606 577 ja praegune peaminister Andrus Ansip, kes oli eelmisel aasta alguses majandus- ja kommunikatsiooniminister, 605 274 krooni.

Nimetatuist veelgi enam teenis aga praegune rahandusministeeriumi kantsler Tea Varrak, kes mullu juhtis EASi ja töötas ka rahandusministeeriumis abiministrina. Varrak sai riigilt mullu kokku 624 506 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing