Eesti Viljasalv müüakse üle 27 miljoni krooni eest

Gert D. Hankewitz 03. aprill 2006, 15:15

Riigile kuuluva ASi Eesti Viljasalv avaliku kirjaliku enampakkumise võitjaks kuulutati AS Tiigi Keskus, kes pakkus ettevõtte aktsiate eest 27,1 mln krooni.

Tiigi Keskuse omanikud on Romet Puhk, Rene Puhk, Uuno Lausing ja Maimo Ennok. Firma on läbi Tartu Veski, kus omab enamusosalust, tundud huvi ka Weroli ostmise üle. Üle-eelmisel aastal ostis Tiigi Keskus pankrotistunud ASi Tamsalu Veskid.

Enampakkumisel osales lisaks võitjale veel neli ettevõtet: OÜ Milagri, OÜ Richtel, OÜ Barnaby ja TÜ Jõgeva Põllumajandustootjate Liit.

Viljasalvest samuti huvitatud olnud ning neljanda pakkumise teinud firma Barnaby taga on turvaärimees Urmas Sõõrumaa.

Eesti Viljasalve juhataja Arvi Tupits ütles eile valiku kohta, et ostja on Eesti turul tuntud tegija. Kas tema samas ametis jätkab, jättis ta uute omanike otsustada. Tupits lisas, et ostuhind 27 mln kr annab riigile tagasi selle kahjumi, mis mõni aastat tagasi Rakvere Viljasalve viljavarguse tõttu tekkis ja mis ka Eesti Viljasalve eelmise aasta majandustulemustes 25 mln krooni suuruse kahjumina kirja pandi.

Firmal tuleb sõlmida aktsiate ostu-müügileping kahe kuu jooksul enampakkumise tulemuste kinnitamisest arvates.

Enampakkumise alghind oli 21 000 000 krooni ning iga ettevõte sai teha ainult ühe pakkumise.

Müügis on AS Eesti Viljasalve 759 566 nimelist aktsiat, mis kuuluvad Eesti Vabariigile. Iga aktsia nimiväärtus on 10 krooni ning need müüakse koos Eesti Vabariigile kuuluva nõudega AS Eesti Viljasalv vastu, mis ulatub üle 20 miljoni krooni. Riigi nõue AS Eesti Viljasalve vastu tuleneb riigi viljareservi vargusest tänaseks pankrotistunud AS Rakvere Viljasalves.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing