Saksamaa tuumaenergeetika tuleviku osas lõhenenud

03. aprill 2006, 10:50

Täna kohtub Saksamaa kantsler Angela Merkel Saksa energiatootjate juhtide ning keskkonna- ja tarbijakaitse aktivistidega, et arutada tuumaenergeetika tulevikku.

Ettevõtjad loodavad, et Merkel muudab ära eelmise valitsuse otsuse tuumaenergeetikast loobuda ning riigi tuumajaamad järk-järgult sulgeda.

Saksa kaubanduskoja küsitluse järgi pooldab 70% Saksamaa ettevõtjatest tuumaenergia kasutamise jätkamist. Samas pooldab 67% Saksamaa elanikest tuumaenergia kasutamise lõpetamist, näitab keskkonnaorganisatsiooni Greenpeace tellimusel analüüsifirma Emnid läbi viidud küsitlus.

Lõhenenud on tuumaenergeetika küsimuses ka Saksamaa valitsus. Merkeli kristlikud demokraadid tahaksid tuumaenergeetikast loobumise otsuse ära muuta. Sotsiaaldemokraadid tahavad aga kord endisele koalitsioonipartnerile – rohelistele - antud sõna pidada ning jätkata tuumajaamade sulgemist.

Merkel ise pooldab tuumaenergeetika kasutamise jätkamist, kuid on seni eelistanud teemat pigem vältida, kirjutab tänane Rootsi majandusleht Dagens Industri.

Saksamaa 2005. a energiatoodangust langes tuumaenergia arvele 29%. Järgnesid pruunsüsi 26% ja kivisüsi 21%ga. Prantsusmaa järel on Saksamaa Euroopa Liidus teine enim tuumaenergiat kasutav riik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing